Aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim!

styl skandynawski aranżacja mieszkania

Z czym kojarzy się Tobie Skandynawia? Nam przede wszystkim ze spokojem i harmonią. Te dwie cechy równie dobrze moglibyśmy wymienić charakteryzując tamtejsze mieszkania. Jeżeli marzy się Tobie jasne wnętrze, to powinnaś poważnie rozważyć aranżację mieszkania w stylu skandynawskim.

Skandynawowie uwielbiają naturalne produkty, dlatego w ich mieszkaniach możecie znaleźć wiele rzeczy wykonanych z drewna, będących wyposażeniem wnętrz. Mieszkańcy północnej części Europy stawiają na podłogi w normalnych barwach, wyjątkiem są liczne kolorowe dodatki pomieszczenia – wówczas podłoga musi być biała.

Mieszkania w stylu skandynawskim

Skandynawia może kojarzyć się z nocami polarnymi. Dość często jest tam ciemno, dlatego mieszkańcy stawiają na jasne kolory w mieszkaniach, dzięki którym wszystkie pomieszczenia wydają się być przestronne. – Większość ścian jest pomalowanych na biało, które odbijają światło słoneczne w ciągu dnia, dzięki czemu pomieszczenia wydają się większe. Jasne wnętrza wydają się także przytulniejsze, bardziej eleganckie i świeże – możemy przeczytać w tekście opublikowanym w serwisie internetowym urzadzone.pl.

Co jeszcze charakteryzuje tamtejsze domu? Finowie, Szwedzi i Norwegowie uwielbiają różnego rodzaju tekstury. Tym samym nie zabraknie elementów dekoracyjnych, w tym dywanów, tekstyliów na łóżko,, czy lamp z ciepłym światłem. Sporo dodatków jest kolorowych, a ich zadaniem jest dodanie odpowiedniego charakteru danemu mieszkaniu.

Skandynawski styl w Twoim domu

– Mieszkania Finów wyrażają doskonały kompromis pomiędzy estetyką a praktycznością. Jasne i przestronne wnętrza oraz minimalistyczny design sprawiają, że każdy metr kwadratowy mieszkania staje się wygodny i funkcjonalny. Z kolei prosta i nonszalancka dekoracja ożywia pomieszczenia, tworząc w nich ciepłą oraz przytulną atmosferę – podsumowano w materiale.

źródło: urzadzone.pl

Aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim!
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46