Aranżacje: jak stworzyć wnętrza w stylu skandynawskim?

styl skandynawskiSkandynawia jest bardzo inspirującym obszarem jeśli chodzi o aranżowanie wnętrz. Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są przestronne ale także przytulne. Takie wnętrza mają czyste formy i stonowane barwy. Dominujące kolory to biel, brąz i szarości. Naturalne drewno to także nieodłączny element takiej aranżacji.

1. Wnętrza w stylu skandynawskim – podłoga

Podłoga koniecznie musi być drewniana. Deski mogą być utrzymane w swoim naturalnym odcieniu. Można stosować także bielenie bądź malowanie farbą kryjącą na biało. Można również pokryć lakierem lub olejem.

2. Wnętrza w stylu skandynawskim – meble

Skandynawskie wnętrza są skromne ale funkcjonalne. Meble są wykonane z jasnego drewna. Często maluje się je na biały bądź szary kolor. Klimat salonu skupia się wokół minimalizmu. Liczba dodatków i wyposażenia jest ograniczona do minimum.

3. Wnętrza w stylu skandynawskim – oświetlenie

Oprawa oświetlenia jest minimalistyczna w formie. Metalowe, szklane i papierowe abażury są bardzo modne. Metal i szkło bardzo dobrze komponują się z drewnianymi meblami i naturalną, prostą w swojej formie podłogą. styl skandynawski

4. Wnętrza w stylu skandynawskim – dekoracje

Dodatki w postaci poduszek koniecznie wykonane z naturalnych tkanin są bardzo pożądane. Takie dodatki z pewnością ocieplą wnętrza i stworzą domowy klimat. Pamiętajmy, że styl skandynawski to przede wszystkim minimalizm.

5. Wnętrza w stylu skandynawskim – okna i drzwi

Drzwi i okna koniecznie muszą być drewniane. Okleina może być biała, beżowa lub szara. Idealnie komponować się będzie z meblami i dodatkami. Można także dobrać kolory na zasadzie kontrastu.

Aranżacje: jak stworzyć wnętrza w stylu skandynawskim?
5 (100%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46