Aranżacje – nowoczesny pokój

salon w blokuNowoczesny pokój dzienny powinien być wielofunkcyjny. Miejsce powinno się znaleźć dla każdego domownika. Pokój dzienny to miejsce aktywności całej rodziny. Aranżacja salonu musi także też szansę na pracę. Nowoczesny pokój dzienny koniecznie musi w sobie łączyć kilka funkcji. Spędzanie wolnego czasu, odpoczywanie, znajomi. Salon musi więc być wygodny ale także praktyczny  aby w miarę łatwo można byłoby w nim utrzymać porządek. Koniecznie powinna się w nim znaleźć wygodna sofa najlepiej z funkcją spania, stolik kawowy, półki na książki oraz sprzęt RTV.

Nowoczesny pokój – pomysły

Nowoczesny pokój dzienny powinien oferować dużą przestrzeń. Łączy w sobie salon, kuchnię i jadalnię. Współczesny tryb życia wymaga od nas zupełnie innego podejścia do życia poza pracą. Pokój dzienny w ramach możliwości powinien zostać podzielony na strefy – odpoczynku, jadalnianą, rozrywki i czasem pracy. Strefa jadalniana zawiera wygodny stół, w pobliżu kuchni, przy którym znajdzie się miejsce dla każdego z domowników. Dobrze jeśli przy stole są dodatkowe miejsca, z których mogą skorzystać odwiedzający goście. Strefy rozrywki i wypoczynku to przenikające się przestrzenie. Ich miejscem jest  sofa i stolik kawowy. Można tam poczytać książkę, obejrzeć film czy pograć na konsoli.Jeśli przestrzeń pozwala warto wystawić wygodny fotel.

Pokój dzienny jako przestrzeń -wypoczynek i reprezentacja

W dużych domach pokój dzienny spełnia jedynie funkcję wypoczynkowo-reprezentacyjną. Znajdzie się tam wygodna sofa, fotele, sprzęt RTV. W dużym domu kuchnia zawsze stanowi osobne pomieszczenie.

salon w bloku

Nowoczesny pokój dzienny – kolory, wyposażenie

Pokój dzienny musi zapewniać wypoczynek i rozrywkę dlatego też obowiązkowym elementem wyposażenia jest sofa, często narożna, fotele, szezlong oraz modne ostatnio pufy. Przy sofie najlepiej jakby się znalazł stolik kawowy, na którym może położyć książkę czy pilot lub laptop. Przy takim stolikul można pograć w karty lub gry planszowe. W salonie powinno się także znaleźć domowe centrum rozrywki czyli telewizor, konsola, kino domowe. Pokój dzienny to idealne miejsce na bibliotekę. Płytki półki to bardzo dobre rozwiązanie – nie zajmują zbyt wiele powierzchni. Strefa jadalniana powinna znaleźć się w centralnym punkcie.. Innym dobrym miejscem dla stołu jest strefa przed dużym oknem z pięknym widokiem. W pokoju dziennym warto wydzielić także strefę biurową. Kolorystyka pokoju dziennego powinna być stonowana. Najlepsze będą szarości i beże. W miejscach narażonych na zabrudzenia warto zastosować farbę zmywalną lub winylową tapetę, którą wyczyścimy wilgotną szmatką.

 

Aranżacje – nowoczesny pokój
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46