Budowanie domu zimą. Czy warto?

progress-photos-1-5-10-005

fot. G&K Development Blog

Zima za oknem. Niskie temperatury na pewno nie sprzyjają budowie domu. Warto jednak sprawdzić jak prowadzić prace budowlane w takich warunkach. Interesujący materiał opublikowano na stronie internetowej muratordom.pl, gdzie zwrócono uwagę na podstawowe kwestie. Zobaczcie koniecznie, na co powinniście zwrócić szczególną uwagę.

Zapewne nie raz spotkaliście się lub słyszeliście o przerwaniu prac budowlanych w okresie zimowym. Okazuje się jednak, że część prac może być wykonywana również przy niskich temperaturach. Wszystko uzależnione jest oczywiście od materiałów i odpowiednim przygotowaniu robotników do zimowej aury.

Zimą można murować, ale w tym wypadku jest jeden warunek konieczny do spełnienia. – Materiały takie jak cegły, pustaki, bloczki składowane na otwartej przestrzeni przewidziane do murowania powinny być co najmniej 24 godziny wcześniej umieszczone w pomieszczeniu ogrzewanym. Murowanie nawet najlepszą zaprawą mrozową nie ma sensu, jeśli pustaki czy bloczki będą zamarznięte. Dobrze jest mieć pomieszczenie ogrzewane, na przykład nagrzewnicami elektrycznymi, olejowymi lub gazowymi, w którym będziesz umieszczać materiały dzień lub chociaż kilka godzin przed wbudowaniem – czytamy na stronie internetowej muratordom.pl.

Ważnym elementem jest również fakt, żeby nie podwyższać temperatury punktowo, ale równomiernie w całym pomieszczeniu. Wart podkreślenia jest również fakt, że do tynkowania wewnętrznego nie powinno się używać nagrzewnic, przez które powstaje wilgoć. Co z elewacją? W tym wypadku należy na rusztowaniach zbudować odpowiednie osłony, zamykane od góry, a od dołu wtłaczać ciepłe powietrze.

Zima to również wolniejsze tempo prac, co powinniście wziąć pod uwagę. – Wykonując prace w obniżonej temperaturze, trzeba być też przygotowanym na wolniejsze tempo robót. Klej do styropianu i siatki w normalnych warunkach schnie 24 godziny. Gdy jest zimno, proces ten przebiega znacznie wolniej – dwa, a nawet trzy dni. Ale żaden producent nie określi jego tempa, bo zależy ono od wielu czynników: temperatury, wilgotności powietrza oraz podłoża, grubości warstwy – czytamy dalej. Tym samym nie pozostaje Wam nic innego jak regularne śledzenie prognozy pogody.

źródło: muratordom.pl

Budowanie domu zimą. Czy warto?
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46