Ciekawe sposoby na zasłonięcie okna

Zasłony, żaluzje i rolety mają wielki powrót w projektowaniu wnętrz. Stają się coraz bardziej popularne, choć trzeba przyznać, że nie zawsze jest to dobry wybór dla Twojego domu. Dzieci i zwierzęta nie potrzebują przecież wiele czasu, aby je zepsuć.

Tymczasem jeżeli szukać alternatywnych rozwiązań, to powinieneś rozważyć jeden z kilku przygotowanych przez nas pomysłów. Jednym z nich będzie szkło barwiona lub matowe. Pewnie kojarzy się to Tobie od razu z kościelnym witrażem, ale obecnie na rynku masz dostęp do naprawdę wielu odcieni i wzorów. Tego typu szkła przepuszczają światło, ale zmniejszają zdolność przechodniów do możliwości zobaczenia, co słychać w Twoim mieszkaniu.

Ciekawym elementem dekoracji będą również drewniane żaluzje. To świetna alternatywa dla zasłon. Są całkowicie dopasowane do kształtu okna i wystroju wnętrz. W ciągu ostatnich lat wzrasta również popularność wzorzystych rolet. Staraj się aby wzór pasował do dywany lub poduszek. Wówczas pozwoli to skomponować cały pokój w jedną, spójną całość. W grę wchodzą również tradycyjne weneckie żaluzje lub zewnętrzne markizy. Spójrzcie na poniższe pomysły!

Oceń wpis