DEKORACJA OKIEN – JAKIE FIRANY?

FIRANY W SALONIEAranżowanie wnętrz to w dużej mierze sztuka połączenia estetyki z funkcjonalnością. W przypadku dekoracji okiennych sprawa jest dużo prostsza. Najważniejsze są odpowiednie wymiary firan i zasłon, które będą dostosowane do wielkości okna ale także całego wystroju wnętrza.

dekoracja okienna – efekt spójności

Przed zakupem firan i zasłon należy określić, do jakiego pomieszczenia będą one przeznaczone, a także jaki wymiar mają okna. Cechy te wyznaczają kształt firan.

JAKA FIRANA DO DUŻEGO OKNA?

Jeżeli okna są małe najlepsze będą firany o stonowanych barwach pozbawione wzorów. Takie firany zapewnią odpowiedni dopływ światła dziennego. Gdy okna są duże możemy zainwestować w dekoracyjne firany i zasłony. Można także pobawić się formą dobierając różne materiały, wzory, fasony.

Wystrój okna: estetyka i funkcjonalność

Zasłona może być dekoracją ale także może pełnić funkcją praktyczną. Najważniejszy jest odpowiedni metraż. Jeśli w grę wchodzi sama estetyka wówczas najważniejszy jest materiał, wzór, kolorystyka i ewentualnie ciekawe upięcie. Jeśli firana ma być praktyczna wówczas trzeba określić do jakiej wysokości firana ma sięgać, jak bardzo ma być zmarszczona, w jaki sposób będzie upięta i na jakim karniszu będzie wisieć. Istotny jest także metraż aby w całości zakryć okno.

 

DEKORACJA OKIEN – JAKIE FIRANY?
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46