Dom: jak wyczyścić sprzęt AGD

czyszczenie agdJeśli chcemy aby sprzęt AGD służył nam przez wiele lat musimy o niego systematycznie dbać. Poniżej znajdziesz sposoby jak dbać o sprzęty żeby nam służył jak najdłużej. Wszystkie sprzęty trzeba odpowiednio czyścić i konserwować ale także dbać o wygląd. I to nie chodzi tylko o wygląd zewnętrzny. Warto przestrzegać kilku zasad, które sprawią, że nasze sprzęty będą nam służyć znacznie dłużej. Warto czytać instrukcję. Znajdziesz tam zasady działania sprzętu ale także materiału z jakiego jest wykonany. Jak go czyścić i nie doprowadzić do uszkodzenia. Jeśli korzystasz z nowego środka użyć go na początku na małej powierzchni. Sprawdzisz czy materiał się nie odbarwia.

Dom: Jak dbać o pralkę?

Najważniejszy jest filtr, który jest usytuowany w dolnej części pralki. Raz w miesiącu wyjmij go i oczyść. Mogły się w nim zebrać drobne monety, a nawet strzępy tkanin. Raz na kilka miesięcy warto jest zaprogramować puste pranie. Do pojemnika na proszek wlej szklankę octu. Dzięki temu pralka zostanie oczyszczona ze wszelkich osadów.

agd

Dom: Jak czyścić okap?

Okap jest narażony na zabrudzenia. Zbiera się na nim tłusty osad. Jeśli często gotujemy to powinniśmy czyścić kratkę ciepła wodą z detergentem przynajmniej raz w tygodniu. Ważne jest aby regularnie wymieniać filtr z włókniny, a metalowy powinno się myć. Tłuszcz usuwa skutecznie woda z octem. Warto dodać kropelkę detergentu.

Dom: Jak prawidłowo czyścić zmywarkę?

Koniecznie należy czyścić filtr zmywarki i przecierać uszczelki na drzwiach. Raz na jakiś czas warto także opłukać pojemnik na sztućce. W jego otworkach mogły utkwić resztki potraw. Jeśli chcesz aby ze zmywarki wydobywał się przyjemny zapach to do środka włóż spory kawałek skórki cytrynowej. Taki kawałek jednak trzeba wymieniać co 2 dni.

 

Dom: Jak czyścić lodówkę?

Nowoczesne modele są wyposażone w funkcje, które nie wymagają odmrażania. Raz w miesiącu wystarczy wymyć wnętrze lodówki najlepiej płynem do mycia lodówek. Półki w lodówce bardzo dobrze odkaża ocet winny. Przetrzyj nim wszystkie wewnętrzne elementy. Wytrzyj do sucha. Czyścić należy także uchwyt drzwi.

Dom: Jak łatwiej umyć piekarnik?

Piekarnik gdy jest czysty wydajniej piecze. Kratki, blachy należy regularnie czyścić szczotką o nylonowym włosiu. Szorstkie akcesoria mogą porysować metal i wtedy zacznie rdzewieć. Jeśli chcemy skutecznie usunąć zapieczone resztki jedzenia wlejmy do miseczki pół szklanki amoniaku. Wstaw do zimnego piekarnika, zamknij drzwiczki i pozostaw na noc. Rano wymyj piekarnik.

Dom: Jak wyczyścić mikrofalówkę?

Nie dopuść aby zabrudzenia wyschły. Od razu usuwaj je wilgotną gąbką lub papierowym ręcznikiem. Plamy z dna można usunąć sodą oczyszczoną. Do kuchenki można wstawić naczynia z ciepłą wodą, dodać cytrynę i gotować aż powstanie para. Następnie wystarczy poczekać aż wszystko ostygnie i bez problemu wnętrze oczyścić.

Dom: jak wyczyścić sprzęt AGD
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46