Domowy sposób na wyczyszczenie dywanu

Czy Twój dywan wymaga interwencji? Jak dawno go nie odświeżałaś? To chyba najwyższa pora, żeby się nim zająć. Trafiliśmy na bardzo ciekawy materiał, w którym wyjaśniono jak domowym sposobem wyczyścić dywan. Poświęć nam chwilę i poznaj odpowiedź!

– Nie trzeba nikogo przekonywać, że ocet jest świetnym środkiem czyszczącym. Można stosować go do czyszczenia starych, śmierdzących lodówek jak i kuwety kota. Oczywiście zapach octu nie należy do gatunku z tych przyjemnych, lecz po wyschnięciu jest on całkowicie bezzapachowy – możemy przeczytać w serwisie internetowym tipy.pl. Ponadto do przygotowania mikstury potrzebujemy jeszcze olejki eterycznego, wody oraz piorącego odkurzacza.

domowy sposób na czyszczenie dywanu

– Wystarczy połączyć ze sobą wodę i ocet w równych częściach. Dodajemy parę kropli ulubionego olejku eterycznego. Wybór olejku lawendowego do czyszczenia dywanów jest najlepszy, gdy chcemy odstraszyć pchły i pluskwy. Powstałą miksturę mieszamy i wlewamy do pojemnika na płyn w odkurzaczu z funkcją prania. Naturalne i bezpieczne czyszczenie dywanów jest gotowe – możemy przeczytać dalej.

Warto wykorzystać jeszcze sodę, która w połączeniu z olejkiem eterycznym, odświeży dywan i pozwoli pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Tym samym do jednej szklanki sody oczyszczonej należy dodać maksymalnie 10 kropli olejki. Teraz trzeba wszystko energicznie potrząsnąć, a otrzymany proszek należy rozsypać po dywanie. Zostaw to na noc, a rano wszystko odkurz!

Domowy sposób na wyczyszczenie dywanu
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46