Fotele obrotowe do domu i pracy – na co zwracać uwagę i gdzie tanio kupić

fotel obrotowy

Fotele obrotowe to elementy wyposażenia wnętrza, bez których chyba nikt nie wyobraża sobie już życia. Znajdziemy je zarówno w biurach, jak i naszych domach. Na ich ogromną popularność wpływa przede wszystkim wygoda z użytkowania oraz praktyczność. Krzesła obrotowe nie tylko zwiększają bowiem komfort pracy przy biurku, ale także pozwalają w szybki i prosty sposób na sięgnięcie po dokumenty i przedmioty znajdujące się poza zasięgiem naszej ręki. Planując kupno fotela obrotowego należy zwrócić uwagę na kilka elementów, dzięki którym korzystanie z niego będzie zarówno wygodne, jak i przede wszystkim zdrowe dla kręgosłupa.

Stabilna podstawa fotela obrotowego

Jest to podstawowy element, który zapewnia bezpieczną i wygodną pracę na fotelu obrotowym. Podstawa takiego mebla musi być masywna i stabilna, tak aby ryzyko przewrócenia się fotela było minimalne. Podstawy w fotelach obrotowych zwykle wykonuje się z twardych i grubych materiałów plastikowych lub metalowych. Sama podstawa powinna mieć pięć ramion, do których zamocowane będą kółka jezdne. Dzięki takiej konstrukcji fotel obrotowy będzie stabilny i bezpieczny.

Regulacja wysokości siedziska

Dobre fotele obrotowe pozwalają na idealne dopasowanie poziomu siedziska do wzrostu użytkownika. Jest to bardzo ważny element, gdyż na fotelu obrotowym często spędzamy od kilku do nawet kilkunastu godzin dziennie. Ustawiając siedzisko fotela pamiętajmy, że powinno ono znaleźć się na takim poziomie, aby nasze nogi były ugięte pod kątem prostym. Taka pozycja nie będzie bowiem nadmiernie obciążała naszego kręgosłupa. Regulacja wysokości siedziska sprawdzi się także w sytuacji, kiedy z danego fotela obrotowego będą korzystały także inne osoby. Pozwoli ona na dostosowanie wysokości fotela do wzrostu oraz potrzeb poszczególnych użytkowników.

Podłokietniki, regulowane oparcie i zagłówek

Przystosowane do długiego codziennego użytkowania krzesła obrotowe powinny posiadać także możliwość regulacji poziomu oparcia pleców. Dodatkowy, regulowany zagłówek także znacząco podniesie komfort pracy na fotelu obrotowym. Dobre fotele obrotowe powinny być także wyposażone w podłokietniki, które pozwolą na oparcie ramion podczas pracy i odpoczynku na fotelu.

Gdzie niedrogo kupimy fotele obrotowe?

Wielu z nas decydując się na kupno fotela obrotowego odwiedza liczne sklepy stacjonarne. Ceny, jakie w nich znajdziemy, nie są jednak zbyt zachęcające do zakupu zwłaszcza jeśli marzymy o dobrym i solidnym fotelu. Dobrym wyjściem w takim wypadku będzie zapoznanie się z ofertą tego typu mebli dostępną w Internecie. Jeśli chodzi o fotele obrotowe – TwojPasaz.pl oferuje je w bardzo atrakcyjnej cenie, dzięki czemu ich zakup online nie będzie nadmiernym obciążeniem dla naszego portfela.

Fotele obrotowe do domu i pracy – na co zwracać uwagę i gdzie tanio kupić
3.7 (73.33%) 6 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46