ISTOTA OŚWIETLENIA

istota-oswietlenaŚwiatło jest jednym z najbardziej znaczących aspektów w aranżacji wnętrz, a niestety  najczęściej pomijanym przez aranżatorów-indywidualistów.

Kiedy myśli się o oświetleniu, pierwszą myślą, pierwszą jego definicją  jest sztuczne światło, zwiększające efektywność naturalnego. Posiada nie tylko cechę praktyczną, ale i estetyczną. To właśnie ono nadaje pomieszczeniom BLASKU. Drogie, luksusowe meble i akcesoria nie będą miały żadnego znaczenia i sensu w ich istnieniu, jeśli nie będą one dodatkowo docenione poprzez padające na nie światło.

Istnieją trzy główne typy oświetleń, które z pewnością będą stanowić dla Ciebie pomocną dłoń w dekoracji mieszkania, domu:

1. Oświetlenie akcentowe
Ma za zadanie podkreślić pojedyncze elementy, na przykład zaakcentowanie dzieł sztuk, zdjęć na ścianach, roślin.

contemporary-living-room

contemporary-living-room (1)

2. Oświetlenie zadaniowe
Zainstalowanie go jest koniecznością w każdym pomieszczeniu; w sypialni, łazience kuchni, w postaci lampek biurowych, halogenów nad lustrem lub blatem kuchennym.

awesome-beach-house-bathroom-with-white-bathroom-vanity-lighting-fixturs-bulb-pendant-lamps-700x933
task-kitchen-lighting1
Table-Lamps3

3. Oświetlenie nastrojowe
Używa różnych tonów i kolorów światła oraz poziomów jasności w celu kreowania atmosfery danego pokoju. W wielu przypadkach jest to delikatne, ciepłe światło, wprawiające uczucie spokoju i relaksu bądź wprowadzające pobudzający, orzeźwiający klimat.

romantic-and-intomacy-bedroom-lighting1
315

Bez wątpienia, racja oświetlenia nie zamyka się jedynie w miejscach, w którym powinno się znaleźć lub jak bardzo mocne czy jasne jest. Jako drugą, najważniejszą część, trzeba wziąć pod uwagę kształt, kolor i wielkość lamp, żyrandoli i innych oświetleniowych instalacji tak, aby perfekcyjnie wpasowały się w styl, w jakim urządzamy nasze cztery ściany.

ISTOTA OŚWIETLENIA
4 (80%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46