Jak czyścić rolety?

roleta-zwijanaCzyszczenie rolet zawijanych i rzymskich ale także żaluzji nie jest wcale łatwe. Podpowiadamy jak to skutecznie zrobić. Sprzątanie to nie tylko odkurzanie, ścieranie kurzów z mebli i dodatków oraz mycie sprzętów kuchennych. Dbanie o rolety i żaluzje także jest istotne. Czyszczenie rolet w największej mierze zależy od tego jak są zbudowane. Sprzątając mieszkanie często zapominamy o wyczyszczeniu rolet i żaluzji. nie są to jakieś wyjątkowe elementy wyposażenia. Rolety jak każdy inny element łatwo ulega pobrudzeniu.

Czyszczenie rolet: rolety zwijane

Zwijanych rolet z tkanin nie należy prać. Materiał może zblaknąć i się zdeformować. Nie można także prasować gdyż wysoka temperatura może zniszczyć specjalną tkaninę ochronną. rolety trzeba czyścić na sucho. Wystarczy sucha ściereczka. Najlepiej odkurzacz się do tego nadaje. zabrudzenia można spróbować usunąć gumką do mazania. Jeśli to nie pomoże może pomóc nieco zwilżona ściereczka. W ostateczności pomoże wacik namoczony spirytusem. Oczywiście roletę zwijamy gdy jest całkowicie sucha.

Czyszczenie rolet: rolety rzymskie

Rolety rzymskie możemy bez problemu czyścić na mokro, a nawet w pralce nastawiając program dla delikatnych tkanin bez wirowania. Należy trzeba użyć zalecanego przed producenta środka piorunującego. Na czas suszenia roletę rozłóż na całą szerokość.

Czyszczenie rolet: rolety dzień-noc

Tego typu tapety wykonywane są ze specjalnego materiału zawierającego głównie poliester, którego nie należy prać w pralce ani oddawać do prania chemicznego gdyż może ulec odbarwieniu. Traktujemy je podobni jak rolety zwijane- odkurzamy przy pomocy odkurzacza wyposażonego w końcówkę ze szczotką, a następnie odświeżamy, delikatnie przecierając lekko zwilżoną szmatką, bez użycia detergentów.

roleta-zwijana

Czyszczenie rolet: żaluzje aluminiowe i drewniane

Żaluzje aluminiowe czyścimy ściereczką, najlepiej flanelową. Ściereczka powinna być sucha. Do żaluzji drewnianych używamy ściereczki nasączonej środkiem nabłyszczającym do drewna, a w przypadku większych zabrudzeń – ściereczki namoczonej w wodzie z dodatkiem płynu do mycia drewna. Przecieramy każdą żaluzję z osobna, następnie osuszamy.

 

Jak czyścić rolety?
4.5 (90%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46