DOM: JAK PRZYGOTOWAĆ ŚCIANĘ DO TAPETOWANIA?

TAPETA W DOMU

TAPETA

Starą tapetę musimy koniecznie zedrzeć. Nowej tapety nie można nałożyć na starą. Nie da się ukryć, że starą tapetę ciężko zedrzeć. Należy pozbyć się kleju i nierówności. Zalegać nie może także stara farba olejna. Ścianę należy umyć i potraktować papierem ściernym. Można użyć także płynu gruntującego co zapewni lepszą przyczepność. Wszelkie nierówności i szpary koniecznie musimy wyrównać masą szpachlową. Przed tapetowaniem ściana musi być sucha.

TAPETOWANIE – zobacz jak to zrobić

Po odmierzeniu długości tapety z roli smarujemy ją klejem. Zaczynamy od środka i kierujemy się ku brzegom. Kleju nie może być za dużo ale też za mało. Na całej powierzchni powinna być równomierna ilość kleju. Po pewnym czasie tapetę należy przykleić do ściany. Pamiętajmy, że klej musi trochę wsiąknąć w tapetę. Samo nakładanie tapety to najtrudniejszy moment. Tapetę przyklejamy od góry do dołu. Staramy się tak to zrobić aby nie zbierały się pod nią pęcherzyki powietrza. Ten etap wymaga pomocy przynajmniej jednej osoby. Do położonego pasa tapety przykładamy kolejny i sprawdzamy czy wzory pasują do siebie. Kolejno go naklejamy. Niewielkie pęcherzyki powietrza klej wciągnie je do ściany. Większe można  przebić dzięki temu powietrza znajdzie ujście.

Klejenie TAPET FLIZELINOWYCH i FOTOTAPET 

Tutaj jest łatwiej. Klej nakładamy na ścianę, a późnej przykładamy tapetę. Tapetę zawsze można odkleić i przylepić ponownie bez szkody dla jej faktury i wzoru.

O tym pamiętaj podczas tapetowania

Koniecznie kup chociaż jedną rolkę zapasu.

DOM: JAK PRZYGOTOWAĆ ŚCIANĘ DO TAPETOWANIA?
4 (80%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46