Jak wybrać lampę do jadalni?

Stylowa lampaJak wybrać lampę do jadalni? Jeżeli trafiłeś tutaj, to na pewno chciałbyś uzyskać odpowiedź na to pytanie. Obecnie na rynku mamy dostęp do wielu modeli, dlatego wybór najodpowiedniejszego nie będzie łatwym zadaniem. Zacznijmy jednak od początku.

Od wielu lat wielu projektantów wnętrz podkreśla, że to lampy nadają wyrazu pomieszczeniu. Nie inaczej będzie w przypadku jadalni, który musi nabrać przytulności i dodać jej charakteru. Okazuje się, że pomieszczenie, gdzie spożywamy posiłki to kapitalna przestrzeń na ekspozycję najnowszych trendów.

– Każdy doświadczony projektant wie, że lampy należy wybierać patrząc nie tylko przez pryzmat designu, ale i wielkości. W jadalni ma to szczególne znaczenie – za duża lampa może łatwo przytłoczyć przestrzeń ponad stołem, z kolei za mała, będzie prezentować się nieciekawie i bezbarwnie. Dobierając lampę do jadalni radzimy zatem zachować odpowiedni balans pomiędzy wymiarami stołu, a wielkością klosza. Jeśli blat mebla mierzy ponad 1,5 metra, spokojnie możesz postawić na okazały model o średnicy 50 cm – możemy przeczytać na stronie internetowej homebook.pl.

Istotną rolę odgrywa w tym wypadku również moc żarówki. Dlaczego? Nie chciałbyś chyba być oślepiany światłem odbijanego przez blat. Tym samym lampa w jadalni powinna być ciepła i niezbyt mocno, a przede wszystkim dobrze rozproszona po pomieszczeniu. Oczywiście można rozwodzić się tutaj nad kloszami, aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie ściemniacza, który umożliwi regulację mocy żarówki.

Na koniec warto jeszcze zastanowić się nad jednym faktem. Zastosować lampę wiszącą czy żyrandol? – Klasyczna lampa nad stołem jadalnianym to nie jedyny pomysł na modne i funkcjonalne oświetlenie. Coraz więcej osób stawia bowiem na… żyrandole! Dawniej te bogate, lśniące lampy kojarzone były przede wszystkim z luksusowymi salonami i przestrzennymi holami. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby były gwiazdami jadalnianych aranżacji! Ze względu na fakt, że nowoczesne żyrandole rzadko wyposażone są w klosze, zaleca się wieszać je nieco wyżej niż standardowe lampy jadalniane. Wyjątek stanowią modele o kloszach zwróconych w dół. Tego rodzaju warianty nie oślepiają i równomiernie oświetlają blat stołu – podsumowano w artykule.

Z tego miejsca gorąco zachęcamy Was do odwiedzania naszego sklepu internetowego, gdzie na pewno znajdziecie coś dla siebie. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Do dzieła!

źródło: homebook.pl

Jak wybrać lampę do jadalni?
5 (100%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46