Jak wybrać lustro do łazienki?

oświetlenie w łaziencePotraficie wyobrazić sobie łazienkę bez lustra? Ciężko, prawda? Lustro jest nieodłączonym elementem tego pomieszczenia, aczkolwiek jego odpowiednio dobór jest niezwykle ważny. Właśnie natrafiliśmy na ciekawy materiał na stronie internetowej homebook.pl, gdzie zwrócono uwagę – jak wybrać lustro do łazienki.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie lustra? Przede wszystkim liczy się jego wielkość oraz kształt. – Wybierając lustro idealne, należy kierować się przede wszystkim rozmiarem tafli. Naszym zdaniem – im większa, tym lepiej! Dawniej pokutowało przekonanie, że lustro powinno mieć taką samą szerokość jak umywalka lub być nieco mniejsze od niej. Przeglądając wnętrzarskie inspiracje, szybko można zauważyć, że designerzy wcale o to nie dbają. I bardzo dobrze, bowiem lustro „wychodzące” poza szerokość umywalki jest funkcjonalne i prezentuje się niezwykle efektownie. Aspekt, nad którym dla odmiany warto się pochylić, to kształt umywalki, baterii, wanny. Jeśli sprzęty mają łagodne, opływowe linie, z powodzeniem możesz wybrać lustro okrągłe. W przypadku form kanciastych, zdecyduj się raczej na lustro o prostokątnym kształcie – możemy przeczytać w materiale homebook.pl.

Kolejnym elementem jest rama lustra lub jej brak. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na lustra zamknięte dekoracyjnymi ramami, które potrafią nadać charakteru danemu pomieszczeniu. – Mamy luster bywają srebrzyste, złociste, wykończone ceramiką lub żywicą syntetyczną. Pamiętaj jednak, aby nie dać się porwać wysmakowanemu wzornictwu bez uprzedniego sprawdzenia, czy konkretny model lustra został przystosowany do kapryśnych warunków panujących w łazience. Podpowiadamy, że na rynku możesz znaleźć warianty o spodzie zabezpieczonym teflonową warstwą, które nie przepuszczają wody i są znacznie trwalsze aniżeli klasyczne modele – czytamy dalej.

Na zakończenie warto jeszcze w kilku słowach wspomnieć o odpowiednim doświetleniu lustra. Podświetlana tafla wygląda naprawdę imponująco, dlatego gorąco polecamy ciepłe światła LED, dające efektowny blask. – Mimo, że oprawy halogenowe świetnie sprawdzają się jako oświetlenie sufitu, nie nadają się do oświetlenia zwierciadła – intensywna iluminacja powoduje powstawanie cieni na twarzy, co znacząco utrudnia wykonywanie czynności toaletowych, takich jak makijaż czy golenie oraz wyraźnie przekłamuje koloryt skóry. Jeśli zamiast listwy LED wolisz łazienkowe kinkiety, wybierz lustro przystosowane do ich montażu – podsumowano.

źródło: homebook.pl

Jak wybrać lustro do łazienki?
5 (100%) 1 vote