Jak zaaranżować łazienkę? Sprawdź porady!

aranżacja łazienki

fot. Huffington Post

Zaprojektowanie funkcjonalnej łazienki na pewno nie jest łatwym zadaniem. Zwykle mamy do czynienia z niewielkim pomieszczeniem, w którym musimy zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Na pewno nie raz zastanawialiście się nad tym, jak to wszystko pogodzić. Natrafiliśmy na interesujący materiał opublikowany za pośrednictwem strony internetowej homebook.pl.

Podstawowym problemem jest wybór wanny lub prysznica. Jeżeli nasza łazienka liczy powyżej czterech metrów kwadratowych, to ze spokojem powinniśmy zmieścić w niej wygodną wannę. Warto jednak w tym momencie podkreślić, że wanna powinna być dobierana pod wzrost domowników, a nie wielkości łazienki. Obecnie standardowe wymiary wanny to 70-80 centymetrów szerokości oraz 160-180 centymetrów długości. Ostatnio popularne stają się również wanny narożne, aczkolwiek w tym wypadku musimy mieć do dyspozycji spore pomieszczenie.

Wśród Was znajdziemy na pewno wielu zwolenników kabin prysznicowych. Standardowe modele mierzą 90 x 90 centymetrów, aczkolwiek jeżeli nie mamy do dyspozycji wiele przestrzeni, to znajdziemy o rozmiarach 70 x 70 cm. Jednym ze sposób na powiększenie pomieszczenia jest rezygnacja z brodzika, które może zastąpić odpływ w podłodze.

Kolejnym elementem łazienki będzie umywalka. – Wybierając umywalkę zatroszcz się, aby była przede wszystkim komfortowa – jej szerokość powinna wynosić minimum 45 cm, natomiast głębokość, 40 cm. Aby zapewnić domownikom wygodny dostęp do urządzenia, należy pozostawić przed nim co najmniej 100×70 cm wolnej przestrzeni. Umywalka, podobnie jak sedes, powinna być oddalona od innych urządzeń sanitarnych o około 20 cm. Wyjątkiem są szafki łazienkowe, mierzące 80 cm wysokości (lub mniej). W małych łazienkach najlepiej sprawdzi się umywalka nadblatowa. Urządzenie polecamy zamontować na niewielkiej szafce, konsoli bądź stoliczku z półką – mebel posłuży Ci jako wygodny schowek na drobne przybory toaletowe lub ręczniki – czytamy na stronie internetowej homebook.pl.

Na zakończenie warto jeszcze w kilku słowach wspomnieć o zaprojektowaniu kompaktu w łazience. Powinniśmy zastanowić się nad wariantami wiszącymi – łatwiej będzie zadbać o porządek. Pamiętajmy również, że sedes powinien być oddalony od wanny, umywalki lub kabiny prysznicowe o minimum 20 centymetrów. Jeżeli mamy do dyspozycji większą przestrzeń to zawsze można pomyśleć o wybudowaniu ścianki oddzielającej kompakt od reszty łazienki.

źródło: homeboook.pl

Jak zaaranżować łazienkę? Sprawdź porady!
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46