Jasne kolory ścian w aranżacji wnętrz – z czym je łączyć?


Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46

duze lozko

Obecnie w domach dominują kolory neutralne. Jasne kolory wnętrz są doskonała bazą do stworzenia wnętrz w różnych stylach. Naturalne barwy doskonale pasują do tego aby uporządkować przestrzeń. Jasne barwy oczywiście świetnie porządkują wnętrza. Stosujemy je kiedy chcemy aby w naszym wnętrzu zagościł porządek i spokój. Jasne barwy to także przestrzeń i światło. Mają jedną zasadniczą zaletę. Są bardzo uniwersalne. Pasują niemal do każdego wystroju. Jasne kolory to zarówno styl klasyczny ale także minimalistyczny czy nowoczesny. To kolory ścian w dużej mierze budują klimat wnętrza. Kolory jasne na ściany najlepiej stosować do małych pomieszczeń.

Neutralna aranżacja wnętrz: jasne kolory na ścianach

Wiele barw naturalnych pochodzi oczywiście z przyrody. Są to barwy kamieni, drewna i ziemi. Biele, szarości i beże są najpopularniejsze w tej grupie. Często stosuje się odcienie kości słoniowej, słomkowy, piaskowy. Warto podkreślić, że za neutralne uznaje się także kolory materiałów sztucznych takich jak szkło, metal czy cement. Łącząc te dwie grupy z pewnością stworzymy idealną kompozycję. Każda z tych barw doskonale pasuje do innych. Rozbielone, delikatne barwy świetnie nadają tło wnętrzom ale także meblom i przedmiotom dekoracyjnym.

Kolory ścian: jak stosować?

Jasne kolory ścian oddalają się od siebie tym samym odbijają światło. To sprawia że aranżacja staje się przestronniejsza. Jasne barwy warto stosować w małych pomieszczeniach. Staną się optycznie większe. Do słabo oświetlonych wnętrz dobrze zastosować takie właśnie kolory. Biele, złamane odcienie wanilii lub kremu. Oczywiście kolor biały ma największą właściwość złudzenia przestronności. Wrażenie zostanie wzmocnienie jeśli cały wystrój będzie utrzymany w podobnych barwach.

Jasne barwy: faktura ścian

Ważne w jasnych kolorach jest także to, że łatwiej pomagają ukryć niedoskonałości na ścianach. Gładkie powierzchnie ścian sprawią wrażenie jaśniejszego koloru, a na powierzchniach chropowatych kolor  będzie wydawał się ciemniejszy i intensywny. Kolory neutralne uznawane są za spokojne i relaksujące. Jednak jest ryzyko, że będą wydawać się nieco mdłe i monotonne. Zwłaszcza jeśli zostaną użyte na dużych powierzchniach ścian czy podłóg. Dlatego też w takich aranżacjach należy pamiętać aby wprowadzać kolorowe akcenty. Dzięki nim pomieszczenie zyska na wyrazistości. Uzyskamy wrażenie odświeżenia i barwy na nowo wydadzą się atrakcyjne. Warte uwagi jest także to, że jasne barwy tolerują bałagan który jest znacznie bardziej denerwujący i widoczny we wnętrzu, w którym dominują ciemne kolory.

Jasne kolory ścian w aranżacji wnętrz – z czym je łączyć?
Oceń wpis

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46