Jaki kolor ścian wybrać do małego pokoju?

Remont mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Schody zaczynają się w momencie wykończenia wnętrz, a wybór kolorów nie jednego przyprawia o ból głowy. Nie tak dawno trafiliśmy na ciekawy materiał opublikowany w serwisie internetowym homebook.pl, gdzie sprawdzono, na jaki kolor pomalować mały pokój. Zobaczcie koniecznie!

Z doświadczenia zdajemy sobie sprawę, że remont małego pokoju nie jest łatwym zadaniem. Jak sama nazwa pokoju mówi, nie mamy do dyspozycji wiele miejsca, aby upchać wszystkie potrzebne meble. Okazuje się, że spore znaczenie ma również kolor farby, którą pomalujemy ściany. Warto zatem poznać kilka podstawowych wskazówek.

– Wybierając kolory ścian małych pomieszczeń, warto decydować się na jasne odcienie, które wyglądają lekko i nie przytłaczają wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór bieli, która powiększa optycznie przestrzeń, nadając eleganckiego charakteru. W tym przypadku niezwykle ważny jest właściwy dobór dodatków i mebli, by uniknąć wrażenia sterylności i chłodu pomieszczenia – powiedziała Magdalena Walczak-Łomiak w rozmowie z dziennikarzem serwisu internetowego homebook.pl.

– Pomieszczenia pomalowane w odcieniach chłodnych, które odbijają światło padające na ściany, sprawiają że pokój wydaje się większy. Ciepłe barwy pochłaniają światło, pomniejszając wnętrze. Uważać należy również na matowe farby, które mają podobną właściwość. Warto wybierać za to produkty z lekkim połyskiem – kontynuowała.

Tymczasem jedną ze sztuczek jest pomalowanie najwęższej ze ścian na intensywniejszy kolor. Tym samym obserwującemu będzie się wydawało, że jest od niego dalej niż w rzeczywistości.

źródło: homebook.pl

Jaki kolor ścian wybrać do małego pokoju?
5 (100%) 1 vote