kwiaty i donice – dekoracje parapetu


Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46

Parapet to nieodłączna część okna. Na pozór jest to mała przestrzeń ale ciężko ją zagospodarować. Kwiaty to jeden z popularniejszych elementów dekoracji parapetów. Jest to to związane

z  tym że kwiaty potrzebują dużo światła, którego sporo jest właśnie na parapetach. Niemniej sam kwiat nie wystarczy musimy jeszcze dobrać odpowiednią doniczkę. Fundamentalna kwestia to doniczka dobrana kolorystycznie pod wystrój wnętrza. Do klasycznych mebli nijak pasują doniczki plastikowe lub szklane, natomiast do mebli nowoczesnych nie pasują doniczki ceramiczne i drewniane. Wybór doniczek jest duży nawet bardzo. Doniczki  mogą mieć kształt figur geometrycznych ale też zwierząt co jest ostatnio bardzo modne.

Wybór gatunku kwiatów na parapet to także ważna kwestia. Dość modne pod tym względem są kaktusy. Są one łatwe w utrzymaniu, mogą być w pokoju znajdującym się po zacienionej stronie, do tego ich nietuzinkowe kształty oryginalnie wyglądają. Na parapecie może stać także wazon z kwiatami ciętymi. Najlepiej gdyby to były kwiaty polne a wazony nie były za duże. Kwiatów doniczkowych jest do wyboru do koloru więc wszystko zależy od naszych upodobań. Wybierając kwiaty należy zwrócić uwagę jak należy je pielęgnować.

Do wyboru mamy także doniczki ozdobne, które spełniają funkcję pojemników na jakieś drobne przedmioty

Oceń wpis

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46