Łazienka na poddaszu. Czy to możliwe?

GEOMETRYCZNE LINIE W ŁAZIENCEMarzy się Tobie dom z łazienką na poddaszu? Wszystko jest do zrobienia! Pomieszczenia na poddaszu mają to do siebie, że skosy, czy oryginalne elementy więźby dachowej dodają charakteru pomieszczeniu. Teraz również Twoja łazienka może zachwycić nie tylko Twoich gości, ale również Ciebie!

Łazienka na poddaszu nie musi wcale oznaczać bólu głowy. Jeżeli przyjmiesz, że pomieszczenia na poddaszu rządzą się swoimi prawami i czasem to Ty będziesz musiał się dostosować do nich, a nie odwrotnie, to stworzysz naprawdę świetne miejsce, w którym będziesz mógł się zrelaksować na przykład w wielkiej wannie.

– Łazienka pod skosami może mieć rozmaite oblicza – wszystko zależy od wysokości ścianek kolankowych. Dla przypomnienia – ścianką kolankową nazywamy ścianę poddasza, stojąca na stropie ostatniej kondygnacji, biegnąca wzdłuż połaci dachowej. Jeżeli ścianka mierzy około 150 cm, z powodzeniem możesz wstawić pod skos wannę – taka wysokość w pełni wystarczy, aby wziąć komfortową kąpiel bez ryzykownego spotkania „pierwszego stopnia” ze skosem. Jeśli jednak ścianka jest znacznie niższa, radzimy pomyśleć o zaprojektowaniu pod nią wygodnego ciągu półek lub szafek. W dużych łazienkach o ostrym skosie, świetnie sprawdzi się wanna wolnostojąca, którą można umieścić bliżej środka pomieszczenia. To rozwiązanie ciekawe i modne, chętnie stosowane w obszernych łazienkach w stylu SPA, nowojorskim czy glamour. Jeśli chcesz postawić wannę prostopadle do bardzo ostrego skosu, radzimy, zachowaj dystans – możemy przeczytać na stronie internetowej homebook.pl.

Aranżacja łazienki jest zatem przede wszystkim uzależniona od skosów i ścian kolankowych. Wpływ ma również kształt dachu. Pod niego trzeba będzie dostosować zabudowę meblową, czy kabinę prysznicową.

– Czy zainstalowanie kabiny prysznicowej w łazience na poddaszu ze skosem jest możliwe? Oczywiście, tyle, że zależne – ponownie – od ścianek kolankowych. Większość projektantów radzi sytuować kabinę w miejscu, gdzie sufit osiąga „standardowy wymiar”. W przestronnych, nowoczesnych łazienkach świetnie prezentują się proste, minimalistyczne kabiny typu „walk in”, z odpływem w podłodze, które są one odpowiednio niższe, niż modele wyposażone w brodzik. Wygodny prysznic można również zaaranżować we wnęce, jeżeli takowa znajduje się w łazienkowym wnętrzu – czytamy dalej. Tak jak wspominaliśmy na wstępie, aranżacja łazienki musi być uzależniona od możliwości jakie daje Tobie pomieszczenie na poddaszu.

źródło: homebook.pl

Łazienka na poddaszu. Czy to możliwe?
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46