ŁAZIENKA – WALKA Z KAMIENIEM

Kamień w ŁAZIENCE

Kamień w ŁAZIENCEBakterie występujące w łazience są bardzo niebezpieczne. Dokładna dezynfekcja jest istotna. Warto dwa razy w tygodniu odkazić muszlę specjalnym żelem lub płynem antybakteryjnym ze szczególnym uwzględnieniem krawędzi, w których najczęściej nawarstwia się kamień. Obfite nagromadzenie nalotu może skutkować pojawieniem się ciemnych zacieków – bardzo trudnych do usunięcia.

ŁAZIENKA – JAK WALCZYĆ Z KAMIENIEM?

Wybierajmy detergenty bez dodatku granulatu, który może niszczyć ceramikę. Alternatywą mogą być domowe mieszanki, do przygotowania których wykorzystuje się produkty spożywcze. Skuteczną bronią w walce z kamieniem jest np. soda oczyszczona. Mieszankę wetrzyj i pozostawiamy na 30 minut. 150 g sody i odrobina wody stworzy bardzo skuteczną mieszankę do walki z kamieniem. Ślady rdzy usuniemy roztworem octu z wodą w proporcji 2:1. Dzięki jego właściwościom odkażającym również elementy wyposażenie łazienki zostaną zdezynfekowane.

Sprzątanie Łazienki: jakie detergenty?

Warto używać delikatnych detergentów w formie płynu lub mleczka Niepolecane są środki z granulatem, proszki i pasty polerskie. Warto wyeliminować szorstką myjkę lub szczotkę, zastępując je miękką gąbką. Po dokładnym wyczyszczeniu ceramiki wytrzyj powierzchnię do sucha, a kolejno wypoleruj bawełnianą ścierką. To zapewni, że nasza biała sterylna i stylowa ceramika pozostanie czysta ale także nieuszkodzona. Jeśli chcesz przywrócić łazience świeżość i sterylność, ale nie przepadasz za zapachem środków chemicznych, możesz wykorzystać sok z cytryny. Nasączoną nim ściereczką wyczyść zabrudzenia. Łazienka po sprzątaniu będzie przyjemnie pachnieć.

ŁAZIENKA

ŁAZIENKA

 

ŁAZIENKA – WALKA Z KAMIENIEM
4 (80%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46