Najczęstsze błędy przy projektowaniu oświetlenia!

Oświetlenie mieszkania wydaje się być dziecinnie prostym zadaniem. Wciąż napotykamy jednak w mieszkaniach na kilka podstawowych błędów, na które chcieliśmy teraz zwrócić uwagę. Poświęćcie nam chwilę i sprawdźcie najczęstsze błędy w oświetleniu mieszkania.

Spora grupa osób zapomina, że oświetlenie trzeba dobrać odpowiednio do wielkości pomieszczeń, ich kształtu oraz kolorystyki. Tym samym poszczególne pokoje w Waszych domach staną się jeszcze piękniejsze niż dotychczas.

– Czy aranżując wnętrze, stawiasz wyłącznie na jedno źródło światła? Jeśli tak, popełniasz kardynalny błąd! Taki zabieg sprawia, że przestrzeń staje się jednowymiarowa, płaska i zwyczajnie… nudna. Potencjał wnętrza możesz wydobyć właśnie dzięki oświetleniu wieloźródłowemu. Oprócz żyrandola postaw na lampy stołowe, smukłą lampę podłogową, listwy LED bądź oprawy halogenowe – możemy przeczytać w serwisie internetowym homebook.pl.

nowoczesne oświetlenie

Ludzie nieodpowiednio dobierają również barwę i natężenie światła. Żarówka nie może być zbyt jaskrawa, bo po chwili będziecie narzekali na ból oczu, nie mówiąc o komforcie, którego pewnie oczekujecie. Do salonów zaleca się wykorzystanie żarówek z ciepłą barwą o mocy nie większej niż 60 Wat.

Główne oświetlenie to jedno, ale nie zapominajcie o nastroju pomieszczenia. Znakomicie prezentują sie bowiem lampy stołowe, subtelne kinkiety, lampiony, czy oświetlenie LED. – Oprócz tego, nie zapominaj o blasku świec, urokliwych latarenkach i modnych świetlnych girlandach, takich jak cotton-balls czy lampki żarówkowe – dodano w materiale.

błędy przy oświetleniu

Na koniec jeszcze w kilku słowach warto wspomnieć o włącznikach, a w zasadzie o ich zaprojektowaniu. Zdarza się bowiem, że włączniki znajdują się za drzwiami, a tym samym stają się niefunkcjonalne. – Dobrym pomysłem jest oczywiście umieszczenie włącznika obok drzwi, jednak jak podpowiadają projektanci, lepiej umieścić go na wysokości pasa, aniżeli ramienia. Taka wysokość może okazać się zaskakująca, lecz z ergonomicznego punktu widzenia jest jak najbardziej zasadna. Włącznik będzie wówczas dostępny dla najmłodszych oraz nie sprawi kłopotu w sytuacjach, w których masz zajęte ręce – podsumowano.

źródło: homebook.pl

Najczęstsze błędy przy projektowaniu oświetlenia!
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46