Nowoczesne oprawy LED dla domu i biura

Aranżacje oświetleniowe łączące prosty i elegancki design oraz innowacyjną technologię – czyli kilka zdań o Oprawach Downlight LED z diodami COB.

Źródła światła LED działają w naszych domach już od dłuższego czasu. Technologia ta z dnia na dzień ma się co raz lepiej, a pomysły inżynierów na dalszy rozwój tej technologii przyprawia czasami o dech w piersiach.

Oświetlenie LED-owe towarzyszyło nam początkowo jedynie w odbiornikach telewizyjnych – chyba każdy z nas posiadał w domu telewizor z „czerwoną diodą”. Kolejnym etapem było oświetlenie domowe, później biurowe oraz oświetlenie nowoczesnych samochodów.

realizacje downlight

Ledy co raz to chętniej wykorzystywane są jako oświetlenie biurowe oraz oświetlenie hal magazynowych. Przystępna cena, wysoka jakoś światła, długa żywotność oraz szybki zwrot z inwestycji motywują inwestorów do instalacji oświetlenia tego typu.

Bardzo popularne w ostatnich czasach stały się oprawy LED-owe typu Downlight – czyli gotowa oprawa ze źródłem / źródłami światła montowana głównie w sufitach podwieszanych. Połączenie prostego i eleganckiego designu z łatwością instalacji oraz niskim poborem mocy ustawiło Downlighty LED wysoko na liście popularnego oświetlenia biurowego oraz domowego.

oprawy downlight

Wybierając oprawy z serii Downlight warto zwrócić uwagę na wielkość otworu montażowego oraz kąt rozsyłu światła (zalecamy 60-kątne źródła). Bardzo istotnym elementem są też zastosowane diody. Oprawa o mocy np. 5W może być wykonana z pięciu diod 1W typu Power LED (starsza technologia), lub pięcio-watowej nowoczesnej diody typu COB. Żywotności, jak i gwarancja producenta dla w/w produktów może różnić się znacząco.

power led vs cob

Kierując się doświadczeniem – z czystym sumieniem polecamy oprawy ledowe Downlight na diodach COB. Oprawy w promocyjnej cenie dostępne są w sklepie internetowym oswietlenieled.net, w cenie 45.00 zł za Oprawę Downlight o mocy 5W, oraz 55.00 zł za Oprawę Downlight o mocy 10W. Chętnie zobaczymy wasze realizacje oraz inne pomysły na zastosowanie w/w opraw. Poniżej zamieszczamy kilka inspirujących zdjęć w których zastosowano Oprawy ledowe typu Downlight.

 

Nowoczesne oprawy LED dla domu i biura
5 (100%) 1 vote