Oświetlenie świąteczne. Trendy na 2016 rok!

oświetlenie świąteczne

fot. celfan.com

Święta Bożego Narodzenia na pewno większości z nas kojarzą się przede wszystkim z oświetleniem. Lampki znajdziemy wszędzie – na choinkach, oknach, czy przydomowych ogrodach. Postanowiliśmy wyjść nieco na przeciw i sprawdziliśmy jak oświetlić mieszkanie na święta.

Na dobry początek warto jednak przytoczyć trochę historii. Otóż pierwsze światełka na święta zostały wyprodukowane w 1890 roku. Początkowo na tego typu ozdobę decydowali się mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek z latami, tradycja zawędrowała do Europy, w tym również do Polski. Obecnie mamy do czynienia z różnego typu oświetleniem, a ostatnio popularne stają się światełka LED, które doskonale sprawdzają się w szklanych naczyniach.

Ostatnimi czasy w polskich domach możemy spotkać również cotton-ball. – Przywędrowały do nas kilka lat temu z chłodnej Skandynawii i biją obecnie rekordy popularności. Na początku Skandynawowie oświetlali sznurami bawełnianych kul wyłącznie pokoiki dziecięce, jednak z czasem cotton-balls’y skradły również serca salonów i sypialni. Nic w tym jednak dziwnego – te subtelne ozdoby dają po zmroku ciepłe, miękkie światło, zapewniając wnętrzom kameralny klimat. Okres Bożego Narodzenia to idealny moment, aby zafundować aranżacji bawełnianą ozdobę. Najlepiej, aby odcień dekoracji oscylował wokół bieli, ecru lub złota – czytamy na stronie internetowej homebook.pl.

Jeżeli znudziły się Wam tradycyjne światełka, to być może warto pomyśleć nad papierowymi lampionami. Wprowadzą do mieszkania romantyczny ton, a ich zaletą jest na pewno fakt, że dobrze prezentują się pojedynczo, jak również w grupie. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład powieszenie lampionów na oknie.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze w kilku słowach o świecach. Ciężko sobie wyobrazić okres świąteczny bez świec, prawda? – Wysokie, smukłe świece możesz wyeksponować w ozdobnym kandelabrze lub pojedynczych świecznikach. Modele pieńkowe, podobnie jak niewielkie tea-light’y pokochają z kolei szklane lampiony i ozdobne latarenki. Jeśli chcesz rozpieścić zmysły, zainwestuj w modele zapachowe – radzą specjaliści piszący dla homebook.pl.

źródło: homebook.pl

Oświetlenie świąteczne. Trendy na 2016 rok!
5 (100%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46