Plakaty motywacyjne – osiem propozycji, dzięki którym każdego dnia chętniej wstaniesz z łóżka

Aby każdy kolejny dzień zaczynać z pozytywną energią, stosujemy różny sposoby – niektórzy wypijają szklankę wody z cytryną, inni piją kawę, jeszcze inni idą pobiegać. Warto jednak zadbać o to, aby także nasze otoczenie nastrajało nas optymistycznie do nadchodzących wyzwań. W tym celu polecamy jeden z najbardziej sprawdzonych sposobów – czyli udekorowanie ścian motywacyjnym plakatem.

Zapytaliśmy eksperta z firmy myloview.pl jakie motywacyjne plakaty mogłyby pojawić się na naszych ścianach:

Wszystko zależy do tego, co daje nam wolę życia. Plakat motywacyjny musi odwoływać się do tego, co naprawdę lubimy. Na takiej samej zasadzie, jak to, co budzi w nas chęć do działania, działa to, jakie hasło pojawi się nad naszym łóżkiem. Może to być plakat z napisem, który będzie poprawiał nam humor. Może to być inny, specyficzny plakat z literami, które będą kojarzyły nam się z dobrym dniem. Musimy jednak pamiętać, by zadbać o własne samopoczucie, w przeciwnym razie może być tak, jak z ustawieniem ulubionej muzyki na budzik – w krótkim czasie nam ona zbrzydnie.

Motywacyjne plakaty do sypialni to dobry początek dnia

1. Today is a perfect day to be awesome – ten plakat z napisem z całą pewnością przypomni nam, że możemy osiągnąć sukces każdego dnia i sprawi, że będziemy z większą energią podejmować kolejne zadania. Wykonany ładnym, ciepłym i pastelowym kolorem doskonale wkomponuje się zwłaszcza do małej sypialni.

Plakat motywujący w paski i kwiaty

2. Be the reason someone smiles today – tego typu plakat motywacyjny odwołuje się do naszej empatii. My sami możemy sprawić, że czyjś dzień stanie się po prostu dobry. Jeśli cieszy nas dobre samopoczucie innych, zamówmy ten plakat do domu i powieśmy go na widoku. Bardzo dobrze uzupełnia on puste ściany, a wykonany został w tonacji czarno-białej, toteż pasuje do większości pomieszczeń.

3. Plakaty zachęcające do odkrywania – ten plakat motywacyjny przypomni nam, że każdy dzień niesie za sobą coś nowego: przygodę, eksplorację, poznanie nowych ludzi. Jeśli lubimy otaczać się nowościami i ciekawostkami, to ten plakat z krajobrazem pomoże nam uzmysłowić sobie, że dzień dopiero się zaczął i już obfituje w całe mnóstwo możliwości, które przed nami leżą.

Plakat motywacyjny z krajobrazem

4. Plakaty zachęcające do zmian – jeśli czasem budzimy się z poczuciem ogólnego zniechęcenia, to ten typ plakatu szybko postawi nas na nogi. Ma on dwie, bardzo barwne tonacje, toteż da się go zaaranżować w wielu pomieszczeniach. Najważniejsze jednak jest to, żeby przyjrzeć mu się zaraz po pobudce – i od razu nabrać energii na cały dzień.

Plakat z napisem odmieni nasze życie

Jak wiadomo, wszystko tkwi w nas. Motywacyjne plakaty mają po prostu nam to uzmysłowić. Oto kolejne propozycje do aranżacji.

5. Well done is better than well said – jak to się mówi, „czyny, nie słowa”. Ważne motto Benjamina Franklina powinno pojawić się jako plakat do domu osoby, która ceni sobie przede wszystkim działanie.

Czarno-biały plakat motywacyjny

6. Plakat religijny – ten plakat z literami może być minimalistyczny albo bogaty, zależy co wolimy. Osoby głęboko wierzące mogą sobie za jego sprawą codziennie przypominać o zasadach, które sprawiają, że lepiej im się żyje i rozumuje w otaczającym wokół świecie.

7. Plakaty dowcipne – taki plakat z napisem to dobry pomysł dla osoby, która obdarzona jest poczuciem humoru. Musimy pamiętać, że śmiech to zdrowie i duża dawka energii. Należy dodać, że plakat ten utrzymany jest w konwencji jasnej, przyjemnej kolorystycznie, toteż będzie się świetnie prezentował w jakimś pustym, białym miejscu naszej sypialni albo salonu. Przypomni również naszym gościom, że znajdują się w domu, którego mieszkańcy cenią sobie optymizm i poczucie humoru.

8. Plakaty o przyszłości – plakat z literami tego typu powinna umieścić na ścianie osoba, która ma wielkie plany co do swojej przyszłości. Taki optymistyczny akcent może pojawić się na miejscu, w którym pracujemy, na przykład w gabinecie lub przy biurku. Ważne, by zawierał on takie zwroty, które faktycznie motywują nas do polepszenia swojego jutra.

Plakat motywacyjny do salonu

Motywacyjne plakaty to nie tylko urozmaicenie wnętrza naszego domu – mówi ekspert myloview.pl. – To także szansa na codzienne przypominanie sobie, że my sami mamy ogromną moc sprawczą i jeśli chcemy, możemy skutecznie wprowadzać zmiany w swoim życiu. Wystarczy tylko przezwyciężyć strach i zrobić pierwszy krok.


Plakaty motywacyjne – osiem propozycji, dzięki którym każdego dnia chętniej wstaniesz z łóżka
5 (100%) 1 vote