Projektowanie detali w kuchni

projekt kuchni

fot. graystone-inc.com

Jesteście na etapie urządzania kuchni? Jeżeli tak to na pewno wiecie, że nie jest to łatwe zadanie. Tym samym bardzo często zapominamy o detalach odgrywających bardzo ważną rolę. Dziennikarze portalu internetowego ladnydom.pl przygotowali na ten temat bardzo ciekawy materiał.

Na jakie detale zwracać uwagę projektując kuchnię? Na pewno na uchwyty! Muszą być przede wszystkim poręczne, ponieważ będą bardzo często wykorzystywane. Bardzo często popełnianym błędem jest zwracanie uwagi głównie na wygląd, a dopiero później zaczynamy się martwić przy otwieraniu szafek. W ostatnim czasie okazuje się, że bardzo popularne są uchwyty skórzane, choć różnego rodzaju gałki ceramiczne i kryształowe również są w cenie.

Bardzo ważną rolę w kuchni odgrywa oczywiście blat. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, jak często zamierzasz z niego korzystać. Blaty różnią się bowiem trwałością, dlatego jeżeli będziesz gotowała kilka razy dziennie, to zapomnij między innymi o tradycyjnych blatach drewnianych. Do wytrzymałych można na pewno zaliczyć granitowe.

Projektując kuchnię pamiętaj o dobraniu odpowiedniej baterii kuchennej, która musi być wygodna. Taki efekt zapewni Tobie wysoka bateria, dzięki której bez problemów umyjesz duże naczynia. Ciekawym rozwiązaniem będzie również bateria z wyciąganą wylewką, która jednocześnie umożliwi skorzystać z wody poza zlewem.

Na sam koniec warto w kilku słowach wspomnieć jeszcze o relingach. – Powinien ułatwiać nam kuchenne życie, a nie je utrudniać. Jednak w wielu domach jest inaczej. Dlaczego? Ponieważ wybieramy złe miejsce na montaż. Reling z przyborami kuchennymi powinien wisieć blisko kuchenki, ale nie nad nią. W takim wypadku nieustannie jest zabrudzony tłuszczem i resztkami potraw – czytamy na stronie internetowej ladnydom.pl.

źródło: ladnydom.pl

Projektowanie detali w kuchni
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46