Aranżacje: Salon w bloku – zasady urządzania wnętrz

salon w blokuUrządzanie salonu w bloku nie jest prostym zadaniem. Sprawdź czym się kierować aranżując wnętrze salonu.

Salon w bloku – zasady urządzania

Urządzanie salonu w bloku to nie lada wyzwanie. Taki salon zazwyczaj pełni kilka funkcji jednocześnie. W bloku co oczywiste jest bardzo ograniczona przestrzeń. Na tej przestrzeni musi się znaleźć miejsce do odpoczynku, jedzenia,  a nawet pracy. Taka aranżacja jest często wyzwaniem dla projektantów. Jednak z odpowiednimi pomysłami wszystko jest możliwe. Warto pomyśleć o stworzeniu nowoczesnego salonu z wydzielonymi strefami: relaksu i jadalni. Strefa relaksu powinna być wygodna. Najlepiej zaopatrzyć się w komfortową sofę. W części jadalnianej w duży i wygodny stół. Urządzając salon w bloku bardzo ważny jest tryb życia jaki wiedziemy. Od tego zależy wyposażenie salonu. Być może wystarczy sofa, a może będzie potrzebne wydzielone miejsce do pracy. Warto to wszystko dokładnie przemyśleć. Salon musi być urządzony zgodnie z naszymi potrzebami. Nawet mając do dyspozycji mało miejsce jesteśmy w stanie urządzić stylowe wnętrze.

Salon w bloku z kuchnią

Salon w bloku bardzo często połączony jest z kuchnią. Dwie strefy można rozdzielić drzwiami przesuwanymi. W bloku mamy znacznie ograniczoną przestrzeń dlatego też musimy korzystać ze wszystkich sposobów aby tę przestrzeń nieznacznie powiększyć. Drzwi przesuwne optycznie powiększają wnętrze – dodatkowo takie drzwi tak naprawdę tworzą dwa osobne wnętrza. Centralnym miejscem każdego salonu jest wygodna sofa i stolik kawowy. Niedaleko znajduje się telewizor. Często jednak zależy nam także na wygodnym miejscu do jedzenia, które znajduje się w pobliżu kuchni. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być stół jadalniany, które może spełniać także funkcje miejsce do pracy. Jednak jeśli jest to możliwe warto wydzielić osobną strefę.

salon w bloku

salon w bloku

Salon w bloku – jaki styl?

Salon w bloku najczęściej urządzony jest w sposób nowoczesny. Ma na to wpływ oczywiście ograniczona przestrzeń nie pozwalająca na wprowadzenie zbyt wielu elementów wyposażenia. Meble nowoczesne są wielofunkcyjne. Sofa może mieć np. funkcję spania. Jeśli mamy taką możliwość warto pokusić się o wprowadzenie do aranżacji klasycznej nuty. Dobrym rozwiązaniem może być tutaj wstawienie klasycznych mebli ale wykonanych z nowoczesnych materiałów w ciekawej kolorystyce i obiciach. Salon w bloku może być stylowym miejscem, w którym wypoczniemy i się zrelaksujemy. Może również stanowić jak widać miejsce do pracy i spędzania czasu z rodziną. Jak widać problemy z ograniczaną przestrzenią można rozwiązać wykorzystując odpowiednie zasady urządzania wnętrz o niewielkim metrażu.

 

Aranżacje: Salon w bloku – zasady urządzania wnętrz
5 (100%) 5 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46