Schody – praktyczne porady


Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46

schody

Schody powinny być ładne ale także solidnie wykonane i wygodne. Najlepiej jeśli znajdują się w holu lub korytarzu. Mogą znaleźć się także w salonie ale tylko w przypadku mieszkań dwupoziomowych i małych domach.

Schody: podstawowa funkcja

Obecnie parter jest najważniejszy. Na piętrze zazwyczaj usytuowane są sypialnie i łazienka. Zbyt mocno wyeksponowane schody w małym domu „kłócą” się ze swoją podstawową funkcją. Warto zatem pamiętać o proporcjach.

Schody: wykończenie

Wybierając materiały i sposób wykończenia należy mieć na uwadze stronę od której będą oglądane. Ważne jest także tło na jakim zostaną wyeksponowane. W schodach, na które patrzymy na wprost warto zwrócić uwagę na stopnie. Można je w odpowiedni sposób wyróżnić. Bardzo dobry efekt uzyskamy różnicując kolorystycznie stopień i podstopnicę. W schodach, na które patrzymy głównie z boku można wyróżnić łamaną linię stopy. Zabieg ten pasuje do nowoczesnych wnętrz gdzie dominują kąty proste i linie. Warto pamiętać, że schody usytuowane na wprost i na tle okna są słabo widoczne. Widzimy jedynie zarysy gdyż światło jest bardzo mocne. Lepiej jeśli schody biegną wzdłuż przeszklonej powierzchni. Ciekawie to wygląda, a same schody są dobrze doświetlone.

Schody: jaki materiał

Żelbetowe powstają w trakcie prac konstrukcyjnych i są wykonane w stanie surowym. Są stabilne, masywne, ogniotrwałe. Są raczej standardowym rozwiązaniem. Można je wykończyć później. Drewniane są budowane przez stolarza. Tak jak metalowe są znacznie lżejsze. Ładnie wykończone stanowią element, która doskonale uzupełni aranżację. Ładne schody pasujące do wystroju wnętrza to dekoracja sama w sobie.

Schody – praktyczne porady
Oceń wpis

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46