ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ DOMU

kartki-swiateczne-drukarniaW czasie Świąt Bożego Narodzenia, spędzanych w rodzinnym, przyjacielskim gronie, najważniejsza jest atmosfera – atmosfera psychiczna i fizyczna.  Tę drugą można stworzyć w bardzo prosty sposób, bo poprzez wystrój naszego mieszkania. Oto kilka pomysłów, z których można zaczerpnąć skuteczne inspiracje.

Nieodłącznym elementem świątecznej aranżacji  jest choinka, będąca od wieków częścią bożonarodzeniowej tradycji. Nierzadko przy ich zakupie, jesteśmy stawiani przed dylematami typu: „mała czy duża” albo „żywa czy syntetyczna”. Jak zatem dobrze wybrać? Choinka to przede wszystkim symbol życia, trwania i nadziei. W domu chrześcijanina, choinka zawsze powinna być umiejscowiona w jak najbardziej widocznym miejscu, najlepiej na wprost okna tak, aby każdego świątecznego wieczoru, odbijała w nich swoje światełka i tym samym nadawała dodatkowego uroku wewnątrz jak i zewnątrz domu. Dobór wielkości drzewek zależny jest od przestrzeni, w jakim ma się znajdować. Wiele osób zapomina o tym, że jednak jej wielkość nie jest na tyle ważna, o ile istotne są ozdoby wiszące na niej. Trzeba pamiętać o tym, że celem choinki w pokoju nie  jest jego zawadzanie, a uatrakcyjnianie. Można ją ubrać na niezliczoną ilość sposobów. Dzisiaj coraz częściej odchodzi się od tradycyjnego, wielokolorowego ubioru, a wybiera ten bardziej stonowany.  Jeśli chcesz urządzić choinkę w stylu nowoczesnym, pamiętaj przede wszystkim o zestawieniach kolorystycznych. Kilka inspiracji: Srebro wspaniale łączy się z czerwienią lub burgundem, ale również z kolorem białym jak i niebieskim czy granatowym, róż z fioletem oraz bielą, złoto z czerwienią i brązem, biel z błękitem lub granatem, a żółć doskonale prezentuje się z kolorem pomarańczowym.  Bardzo ważny przy tym jest minimalizm. Warto także wybrać choinkę naturalną, chociażby ze względu na zapach, jaki wydziela. Woń świeżo ściętego świerku czy jodły to kolejny atut udanej świątecznej atmosfery.

Przy dekoracjach świątecznych, w szczególności uwagę powinno się skupić na wigilijnym stole. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego obrusu, pasującego do nakrycia w ogóle wnętrza, w którym stoi. Najbezpieczniej rozłożyć obrusy jednokolorowe, żeby mieć również większe pole do popisu przy reszcie ozdób wokół. Idealnym rozwiązaniem na tę okazję są obrusy koloru białego, czerwonego czy fioletowego w połączeniu z białą zastawą. Na stole można położyć właściwie wszystko. Począwszy od małych bombek, gałązek i sianku wokół talerzy, skończywszy na kokardkach przywiązanych do sztućcy lub serwetek. Istotnym punktem jest tutaj stroik, dzisiaj dostępny do kupienia wszędzie. Polecamy jednak stroiki zrobione własnoręcznie. Nie wymagają ani dużej zręczności, ani wiele czasu. Imponujący efekt dają naturalne elementy, tj. szyszki, plasterki suszonych owoców (np. pomarańczy, żurawiny) z dodatkiem wstążeczki. To samo tyczy się wieńca, jaki może zawisnąć na drzwiach domu lub w jednej z części domu. Należy pamiętać także o zdrowym rozsądku w ozdabianiu stołu, żeby niepotrzebnie go nie przeciążyć wizualnie i nie zajmować zbyt dużo miejsca potraw, jakie bezwzględnie muszą się na nim znaleźć.

Dekoracje świąteczne mogą znajdować się pod postacią wyciętych gwiazdek z papieru rozwieszanych przy oknach bądź zwisających pod sufitem. To też przewiązane łańcuchami balustrady przy schodach, a w każdym z pokoi małe stroiki z ozdobnymi świeczkami. Tutaj liczy się w szczególności bujna wyobraźnia i niebanalny gust.

Taką namiastkę ciepłej, świątecznej aury w Twoim domu najskuteczniej przekazać swojej rodzinie i przyjaciołom poprzez wysyłanie kartek bożonarodzeniowych. W taki też sposób można ich zaprosić na kolację wigilijną. Ugaszczanie jest równie ważne w trakcie spotkań, jak i przed nim. Twoi goście muszą chcieć odwiedzić Cię z jak największą radością i podekscytowaniem. Kartki są wyrazem najwyższej sympatii i życzliwości, a w ich odbiorcach wzbudza się nie tylko uśmiech na twarzach, ale także poczucie ważności. Jej wzór wybrać można w nawiązaniu do motywu, jakim kierujesz się przy dekorowaniu mieszkania podczas tych dni. Przepiękne wzory kartek świątecznych na papierze ozdobnym można obejrzeć m.in. na stronie drukarni Letica – http://letica.pl/oferta/kartki-swiateczne/ oraz w sklepie internetowym www.sklep.letica.pl.

Galeria kartek świątecznych od drukarnii Letica z Poznania

ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ DOMU
4.7 (94.29%) 7 votes