Sypialnia: jak wybrać komfortowy materac?


d165f6ebea263a7884990da7f11d7e01Materac
to ten element, który w znaczący sposób wpływa na komfort korzystania z sypialni. Jak wybrać idealny materac do łóżka?  Dobre materace to takie, dzięki którym po całej nocy będziesz się budził w bardzo dobrej formie. Zrelaksowany i pełen energii do działania. Wybierając materac warto zaciągnąć rady ekspertów. Komfort użytkowania sypialni ma bardzo duże znaczenie. Łóżko i materac decyduje w największym stopniu o funkcjonalności sypialni.

Materac dla pary: praktyczne rozwiązania

Wybierając materac należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech. Zasadnicze pytanie brzmi. Czy śpimy sami czy we dwoje. Decydując się na zakup materaca dla pary można rozważyć zakup dwóch wąskich materaców. Jeden szeroki materac będzie bardziej miękki niż dwa węższe, mimo że posiadać będą tę samą konstrukcję. Trwałość dwóch osobnych materacy będzie także większa niż jednego większego. Jeśli osoby śpiące na jednym materacu znacząco różnią się wagą warto dobrać dwa o różnym poziomie twardości.

Materac idealny: wkłady

Najważniejsze przy zakupie materaca jest wkład. Wkład określa twardość i strefowość materaca. Twardość materaca powinno dobierać się do wagi użytkownika. Na rynku znajdziemy materace dwuosobowe o różnych stopniach twardości dla każdej ze stron. Strefowość decyduje o komforcie użytkowania. W przypadku strefowości ważny jest nasz sposób spania oraz budowa ciała. Najlepiej wypróbować materac już na miejscu w sklepie.

materac

Jak wybrać materac idealny? test materaca w sklepie

Jak przetestować materac w sklepie żeby wiedzieć, że dokonaliśmy prawidłowego wyboru.. Jeśli leżąc na wybranym materacu w ulubionej pozycji po ok 5 minutach poczujemy odprężenie i rozluźnienie to sygnał, że wybraliśmy odpowiedni model. Warto także ocenić kształt naszych pleców czyli linii kręgosłupa podczas leżenia na boku. Na dobrze dobranym materacu powinien on zachować linię zbliżoną do prostej. Inny skuteczny sposób to sprawdzenie dłonią. Jeśli łatwo wsuwamy dłoń między materac, a nasze ciało w części lędźwiowej leżąc na wznak to znak, że jest za twardy. Jeśli trudno to materac jest za miękki. Powinien występować lekki opór – wówczas materac jest idealny. Wybór materaca należy uzależnić od indywidualnych preferencji co do pozycji przyjmowanej podczas snu. Osobom śpiącym na wznak zalecane są materace lateksowe. Osoby lubiące układać się na boku – kieszeniowe oraz grubsze lateksowe (idealnie dopasowują się do krzywizn ciała).

materac

jak wybrać idealny materac?

 

Sypialnia: jak wybrać komfortowy materac?
5 (100%) 5 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46