Tapetowanie krok po kroku

rolki tapetyTapetowanie to doskonały sposób na stworzenie ciekawej aranżacji wnętrza. Tapetowanie jest ciekawą alternatywą dla malowania – daje wiele możliwości. Na rynku znajdziemy ogromną liczbę różnych rodzajów tapet. Tapetowanie może być jednak droższe od malowania. Moda na tapety i fototapety trwa w najlepsze. Tapetowanie nie jest jednak tak proste jak malowanie. Poznaj zasady tapetowania krok po kroku.

Tapety – wzory, materiały

Obecne tapety nie mają nić wspólnego z tymi z lat 80 i 90. Oferta rynkowa jest bardzo bogata. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

TAPETY- rodzaje

Najpopularniejsze i najtańsze są tapety papierowe. Są jednak problematyczne jeśli chodzi o ich nałożenie na powierzchnię ściany.  Na rynku znaleźć można także tapety winylowe i flizelinowe i tapety z włókna szklanego. Pamiętajmy, że tapety papierowe nie nadają się do łazienki i kuchni. Tam najlepiej zastosować tapety winylowe. Taki rodzaj tapet nie przepuszcza powietrza i nie nadaje się do innych pomieszczeń.

TAPETY – klej

Pamiętać należy, że każdy rodzaj tapety nie klei się za pomocą tego samego uniwersalnego kleju. Dobór nieodpowiedniego kleju może mieć fatalny wpływ na przyleganie tapety do ściany.

TAPETA W DOMU

Przygotowanie ścian

Jest to bardzo ważny proces. Starą tapetę należy zedrzeć. Do tego celu starą tapetę należy namoczyć i użyć szpachelki. Musimy pozbyć się resztek kleju i nierówności. Stara farba olejna także musi zostać usunięta. Ścianę należy także umyć i potraktować papierem ściernym. Warto użyć płyn gruntujący dla lepszej przyczepności. Nierówności i szpary trzeba wypełnić masą szpachlową Przed tapetowaniem ściana musi być sucha.

TAPETOWANIE KROK PO KROKU

Po odmierzeniu odpowiedniej długości tapety z rolki należy posmarować ją klejem. Zaczynamy od środka i kierujemy się ku brzegom. Kleju nie może być za dużo, ani za mało. Ilość kleju na całej powierzchni powinna być równomierna. Po czasie podanym na ulotce należy tapetę przykleić do ściany – klej musi wsiąknąć w tapetę.

TAPETOWANIE – najtrudniejszy moment

Samo nałożenie tapety jest najtrudniejsze. Tapetę musimy przyklejać od góry do dołu, starając się położyć ją tak, aby nie zbierały się pod nią pęcherzyki powietrza. Warto skorzystać z pomocy choćby jednej osoby, która będzie kontrolować i przytrzymywać. Do położonego pasa tapety przykładamy kolejny i sprawdzamy , czy wzory pasują do siebie. Niewielkie pęcherzyki powietrza nie są szkodliwe gdyż klej wciągnie je do ściany. Większe można delikatnie przebić.

Klejenie TAPET FLIZELINOWYCH i FOTOTAPET 

W tym przypadku jest znacznie łatwiej. Klej nakładamy na ścianę, a późnej przykładamy tapetę. Tapetę zawsze można odkleić i przykleić ponownie bez szkody dla jej faktury i wzoru.

rolka zapasu

Warto kupić choćby jedną rolkę zapasu. Nie ma nic gorsze jak przerwanie remontu bo zabrakło tapety.

Tapetowanie krok po kroku
4.75 (95%) 4 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46