5 porad, aby mały pokój uczynić większym

5341727273_3698ffebf9_oMała kuchnia , niskie sufity, ciasne przestrzenie – wszystkie te niedogodności mogą prowadzić do przekonania, że masz ograniczone możliwości, by urządzić swoje mieszkanie dokładnie tak jak chcesz. W rzeczywistości jest wiele sposobów, aby rozwinąć skrzydła swojej wyobraźni, nawet w naprawdę małym pokoju. Potrzebujesz po prostu wiedzieć,  jak zwiększyć dane pomieszczenie – lub sprawić, aby wydawało się większe.

  1. Wybierz odpowiednie zasłony

Jeśli wybierzesz zasłony tego samego koloru  co ściany pokoju, nadasz mu poczucia przestrzeni. Unikaj długich, ciężkich i grubych zasłon.

curtain

2.  Postaw na naturalne światło

Nie rób z parapetów półek na książki oraz nie kładź na nich kwiatów. Szyby powinny być zawsze jasne i czyste. Nawet najmniejszy pokój, wypełniony maksymalną ilością naturalnego światła, sprawi wrażenie bardziej przytulnego, przewiewnego i wygodnego.

3401365869_9796a45914_o

3. Meble na nogach

Czy jest to sofa, biurko, łóżko lub komoda, świetnym sposobem na optyczne zwiększenie powierzchni pokoju jest posiadanie tego wszystkiego na nogach zamiast dociskania mebli do podłogi.

14394720691_e47e4d0f4a_o

4. Utrzymuj porządek

Myśl ostrożnie o tym, jak najlepiej przechowywać rzeczy w swoim domu oraz miej na uwadze, aby zawsze oczyścić swoje buty, ubrania i inne przedmioty, a najlepiej miej zwyczaj odkładać je w wyznaczonym miejscu. Unikaj posiadania zbyt wielu poduszek i innych dekoracji, a przede wszystkim tzw. zbieraczy kurzu. 300828442_cf4dcecae8_z

5. Zdecyduj się na naturalne kolory

Jasne, ciepłe pastelowe barwy zawsze wyglądają dobrze. Będziesz zaskoczony jak te kolory potrafią wzmocnić poczucie przestrzeni w małym pokoju.

Ovolo

na podstawie architecturendesin.net

 

5 porad, aby mały pokój uczynić większym
5 (100%) 5 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46