Aranżacja: cegła na ścianie

  26478_6a591ec9-5cd0-4bac-b18c-69d02d65b71d_crop_390_300_-jadalnia-styl-skandynawskiCegła na ścianie przywodzi na myśl elewację jednak co ciekawe taki element dekoracji wnętrz świetnie sprawdza się także w salonach, kuchniach i sypialniach. Cegła ożywia wnętrze. Wszystko zależy od koloru, faktury. Cegła doskonale tworzy klimat wnętrza. W zależności od dodatków możemy uzyskać styl industrialny, rustykalny, modernistyczny. Wszystko zależy od gustów i indywidualnych preferencji. Cegła ma także wiele zalet technicznych. Nie wnika w nią brud i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania. To ją odróżnia od farb i tapet. Cegła to także niebanalny
element dekoracyjny i niebanalnego charakteru. Kolor wykończenia cegły na ścianie, jej wymiar i fakturę mogą dobrać w taki sposób aby zarówno fani nowoczesnego stylu ale także bardziej tradycyjnych rozwiązań znajdą coś dla siebie.

Cegła na ścianie: praktyczne wnętrze z cegłą

Naturalny barwa cegły ma wiele odcieni. Każdy fragment ceglanego muru różni się od pozostałych. To powoduje, że płaszczyzna ściany nie wydaje się monotonna. Za pomocą odpowiedniego oświetlenia przyciąga wzrok i zdobi pomieszczenie. Praktycznie w każdym miejscu możemy zdecydować się na murowany element. Cegłę można z całą pewnością zastąpić płytką klinkierową, która jest znacznie tańsza i lżejsza. Przy wykorzystaniu płytek kątowych ciężko odróżnić płytki od cegły. Cegła jest niezwykle praktyczna. Pozwala na wymurowanie takiego elementu nawet na środku pokoju.

cegla na scianie

Cegła na ścianie: faktury, odcienie

Klinkier ma jedną zasadniczą zalet. Ma ogromną różnorodność faktur. Na rynku znajdziemy cegły i płytki gładki, łupane, ręcznie formowane, ryflowane, piaskowane. Jeden fragment wykończony w takim stylu daje niepowtarzalny efekt. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest cegła licowa. Taka ściana jest niezwykle dekoracyjna. Warto ją uzupełnić zdjęciami, obrazami w prostych ramkach lub pozostawić bez żadnych dodatków. Przy wykorzystaniu cegły gładkiej należy przyjąć nieco inne zasady. Wówczas ceglana ściana służy do wzbogacenia tła – podkreśla charakter innych elementów wnętrza. Odpowiednio wmurowana powierzchnią nie wymaga wykończenia – można obyć się bez konserwacji. Gładka ściana wykończenia klinkierem doskonale pasuje do kuchni.

cegla na salonie

Cegła na ścianie: kolor

Wykorzystanie płytek i cegieł zależy od stylu w jakim urządzony styl. Nowoczesne wnętrze kojarzą z loftem czyli minimalistyczne wnętrze z metalowymi dodatkami. Tutaj świetnie sprawdzi się surowa powierzchnia ścian ceglanych.. idealnie nadaje się do tego cegła w odcieniach chłodnych i stonowanych. Styl rustykalny lubi naturę i przyjazne człowiekowi surowce. Połączenie drewna i cegły o barwach pastelowych i ciepłych sprawi, że wystrój nabierze charakteru szlachetnego.

cegla na salonie

Cegła na ścianie: ułożenie

Zasadniczo układa się z przesunięciem czy główkowo-wozówkowe. Można stworzyć własną kompozycję. Można wysunąć niektóre cegły poza powierzchnię tworząc tzw. relief.

 

Aranżacja: cegła na ścianie
3 (60%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46