Aranżacja Kuchni: jak urządzić kuchnię?

KuchniaAranżacja kuchni: podział strefowy

Kuchnia powinna obejmować strefy: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania oraz gotowania. Strefy te powinny następować po sobie – w wypadku osoby praworęcznej zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a u osoby leworęcznej – w przeciwnym.

Aranżacja Kuchni: trójkąt roboczy

Ważne są odległości i trójkąt roboczy czyli lodówka, zlew i kuchenka. Odległości pomiędzy urządzeniami w trójkącie kuchennym nie powinny przekraczać: od lodówki do zlewozmywaka 120-210 cm, od zlewozmywaka do kuchenki 120-210 cm, od lodówki do kuchenki 120-270 cm  Zbyt małe odległości między kuchenką a zlewozmywakiem, a również między zlewozmywakiem a lodówką są niewygodne. Kuchnia nie będzie funkcjonalna.

Aranżacja Kuchni: wyspa

W dużej kuchni dobrym rozwiązaniem jest wyspa kuchenna.  Z obu stron wokół zlewu powinny być blaty robocze, które będą niezbędne do czynności związanych z przygotowaniem posiłków.

Aranżacja Kuchni: blaty

Wysokość mebli kuchennych powinna być dostosowana do wzrostu użytkowników -powinna wynieść od 10 do 15 cm poniżej wysokości łokcia. Zabudowa, która przyjmuje kształt litery U, L lub G jest optymalna.  Zabudowa jednorzędowa nie jest funkcjonalna.

 

Aranżacja Kuchni: jak urządzić kuchnię?
4 (80%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46