Aranżacja sypialni od zera

kolor intensywny w sypialniAranżacja sypialni musi być przemyślana. Przemyślany projekt to taki, który odzwierciedla osobowość lokatora i jego upodobania ale także bierze pod uwagę funkcjonalność wnętrza. Aranżując wnętrze sypialni należy zwrócić szczególną uwagę na kluczowe kwestie. Tylko to sprawi, że nasza sypialnia będzie estetyczna i funkcjonalna. Sypialnia powinna stanowić oazę spokoju. W sypialni spędzamy 1/3 życia. Sypialnia musi zapewniać najlepsze warunki do odpoczynku i regeneracji.

Sypialnia: Ustawienie łóżka w sypialni

Wielkość standardowego łóżka dla jednej osoby to co najmniej 90 x 200 cm. W przypadku łóżka dla dwóch osób wymiary te kształtują się  następująco 140 x 200 cm. Największą popularnością cieszą się łóżka dwuosobowe o wymiarze 160 x 200 cm. Na funkcjonalność sypialni w największym stopniu wpływ właśnie ustawienie łóżka a nie wyposażenie czy styl urządzania. Najpopularniejsze jest zlokalizowanie łóżka pośrodku sypialni tak, aby każda ze stron miała do niego wygodny dostęp. Na swobodne poruszanie się wokół strefy nocnej potrzebujemy około 80 cm wolnej przestrzeni z każdej strony. Niektórzy jednak wyznają zasadę, że lepiej jeśli łóżko jest przy ścianie. Wówczas jest większe poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej jeśli łóżko wyposażone jest w zagłówek.

Sypialnia: Kolory w sypialni

Projekt sypialni powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i charakteru lokatorów. Sypialnia to miejsce służące relaksowi i odpoczynkowi więc powinny dominować jasne i stonowane kolory, które pozwolą stworzyć oazę spokoju. Niektórzy jednak wolą nieco bardziej energetyczne kolory. Takie kolory można zastosować ale należy je ograniczyć. Mocny kolorystycznie akcent wprowadźmy do wnętrza w dodatkach i elementach wyposażenia. Jeden fragmenty ściany w takim kolorze wystarczy.Najlepiej pomalować taką ścianę za łóżkiem. Pamiętajmy jednak, że żywe i intensywne kolory mogą utrudniać zaśnięcie.

kolor intensywny w sypialni

Sypialnia: oświetlenie

Światło powinno być przytłumione. Taka aranżacja jest optymalna do odpoczynku i regeneracji. Lampy z przezroczystymi lub szklanymi kloszami to zły pomysł. Warto wybrać klosze z mlecznego szkła bądź subtelne abażury z jakąś zwiewną tkaniną. Oprócz oświetlenia centralnego powinno się znaleźć także oświetlenie punktowe. Najlepiej wybrać małe lampki nocne.

Wyposażenie sypialni

Wyposażenie wnętrza sypialni to bardzo ważny aspekt. Sypialnia może służyć do spania ale także do innych rzeczy np. pełnić rolę garderoby. Czasami także w sypialni znajduje się kącik do pracy W sypialni generalnie najlepiej sprawdza się przestrzeń i minimalizm. Zarówno w meblach, dodatkach i dekoracjach. Najważniejsze jest łóżko. Istotne są także stoliki nocne. Można także zdecydować się na komodę i toaletkę. Garderoba powinna mieć minimalistyczną zabudową – tylko wtedy nie zachwiana zostanie funkcja i przeznaczenie sypialni.

 

 

Aranżacja sypialni od zera
4.7 (93.33%) 3 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46