Aranżacja sypialni: jak stworzyć udaną aranżację?

modna-sypialniaAranżacja sypialni to niezwykle istotna rzecz. Warto pamiętać aby taka aranżacja była spójna z pozostałą częścią mieszkania. Wystrój sypialni koniecznie musi być zgodny z naszym temperamentem. Sypialnia powinna spełniać nasze oczekiwania. I tak rzadko kiedy ktoś z zewnątrz ma okazję zobaczyć sypialnię. Warto pamiętać aby tak zaaranżować przestrzeń aby nie znajdowało się w niej zbyt wielu rzeczy. W ciągu życia przysypiamy 1/3 naszego życia. 1/3 z nas cierpi na bezsenność. Co ciekawe dobra aranżacja może sprzyjać dobremu snu..Warto wprowadzić w aranżacji kilka zmian, które sprawią, że sypialnia stanie się przyjazna. Sypialnia powinna być przestrzeń wolną od zagracenia. Wszystkiego rodzaju sprzęty mogą zaburzać możliwość zaśnięcia.

Wystrój sypialni: pościel to podstawa

W sypialni najważniejsza jest pościel oraz wygodny materac. Warto decydować się na pościel z tkanin naturalnych, które przepuszczają powietrze i są miłe w dotyku. Ważne jest także to czy pościel jest ładna. Sprawdzają się wzory jednobarwne, kwiatowe. Unikać należy barw pobudzających. Pościel powinna być często prana i prasowana.

modna-sypialnia

Aranżacja sypialni: materac

W sypialni powinno się znaleźć tylko to co jest naprawdę potrzebne. Wszystko to co nas denerwuje powinniśmy wynieść do innego pomieszczenia. Ważna jest także kolorystyka ścian. Łagodne, stonowane barwy szarości, błękitu czy beżu są najlepszym wyborem. Dla odważniejszych z pewnością lepszym wyborem będą nieco ciemniejsze barwy np. granat. Nie montujmy też w sypialni ostrego światła. Najlepsze będzie punktowe przy łóżku, które stworzy miłą atmosferę. Istotna jest rama łóżka – miękkie, przyjemne w dotyku zagłowie sprzyja dobremu nastrojowi. Najważniejszą rzeczą w kontekście zdrowia i komfortowego snu jest materac. Większość osób zdecyduje się na twardszy materac, które dla większości jest wygodniejszy ale także jest zdrowszy dla kręgosłupa.

Aranżacja sypialni: jak stworzyć udaną aranżację?
5 (100%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46