Aranżacje: jak urządzić miejsce do nauki?

miejsce do naukiKiedy dziecko zaczyna swoją przygodę ze szkołą koniecznie trzeba przygotować przestrzeń do odrabiania lekcji i przechowywania podręczników i przyborów szkolnych. Nie wiesz jak urządzić miejsce do nauki? Przede wszystkim musi być wygodnie i zdrowo. Tylko wtedy dziecko chętnie będzie zabierało się do nauki.

Aranżacje: Jak przygotować przestrzeń do nauki?

Biurko to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia.

biurko

Wygodne biurko to podstawa. W przeciwnym razie odrabianie lekcji stanie się udręką. Biurko powinno mieć 60-90 cm głębokości i minimum 120 cm szerokości. Takie wymiary pozwolą na swobodne korzystanie. Dobrze jeśli mebel będzie wyposażony w szuflady lub szafkę do których będzie można schować przybory szkolne. Jeśli jest na kółkach z całą pewnością ułatwi to sprzątanie.

Wygodne krzesło

Najlepiej jak będzie miało regulowane oparcie i wysokość. Powinno umożliwiać podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa – ważna jest także głębokość siedzenia – staw pod kolanem nie może stykać się z brzegiem siedziska. Utrudnia to krążenie krwi przez nogi.

Dobre oświetlenie

Dobre oświetlenie sprawi, że dziecku nie będą męczyć się oczy, a tym samym nie popsuje się wzrok. Biurko powinno stanąć tam gdzie jest dostęp do naturalnego światła. Najlepiej na wprost okna lub pod kątem prostym do okna. Potrzebne będzie także oświetlenie ogólne w postaci centralnie usytuowanej lampy na suficie.

miejsce do nauki

Lampka na biurko

Jeśli dobierzemy także lampkę na biurko powinno mieć ruchome ramię i główkę. To pozwoli na swobodne przestawianie. Warto dobrać zarówkę halogenową, której promienie najbardziej przypominają promienie naturalne.

Miejsce do przechowywania

Jest to bardzo ważna rzecz. Obok biurka powinno znaleźć się miejsce na książki w postaci regału. Dobrze sprawdzą się szafki modułowe, które można rozbudowywać w miarę rosnących potrzeb i ustawiać pod sufit.

Aranżacje: jak urządzić miejsce do nauki?
5 (100%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46