Aranżacje – markiza na balkonie

markizaMarkiza to ten element aranżacji balkonu, który wywodzi się z krajów śródziemnomorskich. Jednak coraz częściej w Polsce lato okazuje się być nad wyraz upalne, a tym samym coraz więcej osób decyduje się na montaż markiz. Markizy skutecznie chronią przed słońcem. Są także ciekawym elementem
dekoracyjnym.

Markiza na balkonie – na co zwracać uwagę?

Decydując się na markizę w pierwszej kolejności wybieramy pod kątem jej koloru, wzoru. Jeśli chcemy aby markiza służyła nam przez kilka sezonów musimy wybrać taką, która będzie wykonana z dobrej jakości materiału. Tkanina, z której wykonana jest nasza osłona powinna być odporna na płowienie, rozdarcie, zanieczyszczenia powietrza, siłę wiatru i oczywiście wodoodporna (musi być pokryta impregnatem lub ochronną powłoką). Koniecznie powinna odbijać szkodliwe promieniowanie UV. Markiza to dobry pomysł jeśli w okresie wiosenno-letnim spędzamy sporo czasu na świeżym powietrzu. Jeśli balkon znajduje się po pd lub pd-wschodniej stronie tym bardziej powinniśmy zdecydować się na tę formę osłonięcia się od słońca.

markiza-na-tarasie

Markiza na balkonie: rodzaje markiz

Na rynku dostępne są – markizy balkonowe, markizy tarasowe oraz markizy koszowe. Markizy balkonowe przeznaczone są do osłaniania silnie nasłonecznionych okien, balkonów oraz małych tarasów. Do osłaniania dużych tarasów i ogródków letnich stosuje się markizy tarasowe. Mają one składane przegubowo ramiona, poszycie z impregnowanego materiału i regulowany kąt nachylenia, a ich wysięg dochodzi nawet do 3,5 metra. Markizy koszowe mają półokrągły kształt – stosowane są do ozdabiania okien, witryn oraz wejść do lokali użyteczności publicznej. Markizy różnią się pod względem sposobu zwijania. Jedne chowają się całkowicie tj. w pełnej kasecie, inne zwija się częściowo (do zabudowanej od góry półkasety). Niektóre modele po zwinięciu zostają odsłonięte.

markiza-balkonowa

Markiza na balkonie: gwarancja

Z reguły markizy mają dwuletnią gwarancję, niektóre mają 7 lat. Mimo wszystko warto samodzielnie dbać o dobry stan osłony naszego balkonu czy tarasu. Warto dbać o markizę zabezpieczając ją na zimę i na bieżąco usuwając zabrudzenia.

Markiza na balkonie: montaż

Markizy możemy zamontować na 3 różne sposoby – do ściany, do spodu balkonu znajdującego się nad tarasem czy innym balkonem lub do krokwi dachowych. Montaż warto zlecić fachowcowi. Często jest to wymóg żeby zachować gwarancję na mechanizm.

markiza-na-balkoniemarkiza

Aranżacje – markiza na balkonie
5 (100%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46