Dom: Skuteczne sposoby na świąteczne porządki

porządki świąteczneNawet jeśli nie lubisz sprzątać to w święta każdy chce mieć porządek w domu. Nie warto robić tego na ostatni dzwonek. Istnieją sprawdzone sposoby jak poradzić sobie z porządkami świątecznymi szybko i skutecznie. Najlepiej sporządzić listę zadań, które musimy zrobić. Zaznaczmy te, które są bardzo ważne. Ważne aby tak zorganizować pracę aby za bardzo się nie zmęczyć. Najlepiej podzielić ją na etapy. Jednego dnia czyścimy okna, innego dnia dywany, następnie meble i tak dalej.


Skuteczne sposoby na świąteczne porządki

Sposób czyszczenia w dużej mierze zależy od tego co czyścimy. Wyroby z porcelany wystarczy zanurzyć w ciepłej wodzie z mydłem. Dobrze opłukać i oczyścić szmatką. Starego, cennego szkła nie zanurzaj w wodzie. Najlepiej wyczyścić je alkoholem metylowym.

lampy

Gdy żyrandol albo abażur jest zakurzony wygląda źle ale także zatrzymuje światło. Abażur, który jest wykonany z materiału wystarczy odkurzyć małą szczotką. Bardzo brudny abażur można uprać. Do letniej wody warto dołożyć płyn do mycia naczyń. Lampę ze szkła wystarczy umyć w wodzie z odrobiną amoniaku.

Zastawa

Zastawa to ozdoba stołu. Zmatowiałe elementy namocz w gorącej wodzie z dodatkiem amoniaku. Można także dodać odrobinę soli i włożyć do garnka wyłożonego folią aluminiową. Podgrzewając kilka minut sprawimy, że sztućce odzyskają swój blask.

porządki świąteczne

Dywany

Dywany to ważny element wystroju dlatego też muszą być zadbane. Musimy je regularnie odkurzać. Chociaż raz w tygodniu. Wszelkie plamy i rozlane płyny usuwajmy natychmiast. Zabrudzenia można polać wodą gazowaną dzięki czemu zostaną rozpuszczone.

Ceramika łazienkowa

Czyszczenie łazienki zajmuje sporo czasu i pochłania mnóstwo energii. Woda zazwyczaj jest bardzo twarda dlatego też osadza się sporo kamienia. Raz na tydzień do sedesu wlej wrzącą wodę z octem. Kafelki wyszoruj szczoteczką z odpowiednimi preparatami dedykowanymi łazienkom.

Tapicerka

Nie ustawiaj mebli w pobliżu kaloryfera czy kominka bowiem wysoka temperatura powoduje płowienie materiału. Konieczne jest dokładne wytrzepanie obić. Tkaninę może przetrzeć wodą z octem lub amoniakiem. Plusz przecieramy szmatką zwilżoną benzyną estrakcyjną.

 

Dom: Skuteczne sposoby na świąteczne porządki
4 (80%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46