Jak przygotować dziecku miejsce do nauki?

Kończą się powoli zimowe ferie, dlatego być może warto zastanowić się nad przygotowaniem odpowiedniego miejsca do pracy i nauki dla dziecka. Postanowiliśmy podzielić się z Wami kilkoma inspirującymi pomysłami do stworzenia najlepszej przestrzeni do nauki.

Pierwszą i podstawową zasadą jest utrzymanie prostych kolorów. Zbyt wielka liczba może dziecko rozproszyć. Kiedy stara się skupić na ortografii lub matematyce, mając kilka krzyczących kolorów, o skupienie będzie znacznie trudniej.

1-254

Ponadto warto zapewnić dziecku odpowiednią ilość miejsca. Papiery, książki, segregatory, zeszyty, czy przybory szkolne trzeba przecież gdzieś umieścić. Nie mając wiele przestrzeni, nie trudno o bałagan, natomiast mając do dyspozycji półki, szafki i szuflady – będzie zdecydowanie łatwiej posegregować poszczególne przedmioty.

2-255

Dostosujcie biurko do wysokości dziecka. Mocno osadzone stopi na ziemi pozwalają łatwiej się skupić, natomiast ciężej idzie to w przypadku kołysania. Obecnie na rynku mamy do dyspozycji regulowane biurka i krzesła, więc nie musicie się martwić, że za pół roku trzeba wymienić na wyższe.

3-254

Zadbajcie o odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Najlepiej będzie zlokalizować biurko przy oknie. Macie wówczas pewność wystarczającej ilości światła, co zapobiega zmęczeniom i bólom głowy.

5-226

Jak przygotować dziecku miejsce do nauki?
Oceń wpis