Jak stworzyć perfekcyjny pokój dziecięcy dla rodzeństwa

pokoj-dzieciecy-dla-brata-i-siostryWiększość rodzeństw dzielą swój pokój i często to właśnie on jest głównym powodem do kłótni. Poniższe proste wskazówki pomogą utrzymać między Twoimi pociechami rozejm, zachowując przestrzeń każdego z nich.

Zaangażuj dzieci w projektowanie i dekorowanie.
Jeżeli włączasz dzieci w aranżację ich wnętrza od początku, unikniesz z pewnością późniejszych skarg, narzekań i nerwów.
Nawet te najmłodsze mogą pomóc w doborze tapety, koloru ścian czy dywanu. Jednak jeśli w dalszym ciągu chcesz, żeby ich pokój wyglądał szykowanie i schludnie, niech meble i wyposażenie pozostaną Twoim wyborem.


Pozwól każdemu dziecku na zastrzyk ich osobowości
Udostępnij każdemu dziecku odcinek pokoju, w którym będzie mogło się wykazać i udekorować na swój sposób. To może być ściana do pokrycia według jego koncepcji lub kącik pokoju z własnymi poduszkami. Upewnij się, że wybór każdego z nich uzupełniają się wzajemnie.
Obdaruj osobistą przestrzenią
Bez względu na to jakiej wielkości jest pokój, zapewnij każe dziecko, że nadal posiada swoją małą, nienaruszalną część. Może nią być, na przykład własne biurko, oddzielna tablica korkowa, półka na książki lub po prostu osobne pudełko na zabawki. Prywatność jest bardzo istotna.

Ustal kilka zasad
Niewątpliwie, kłótni nie da się uniknąć, ale istnieją sposoby na ich zminimalizowanie. Ustal kilka gruntownych reguł. Wytłumacz im i naucz jak szanować czyiś teren. Dzieci powinny wiedzieć, że muszą pytać o każdą rzecz, której chcą użyć, a nie należy do nich. Zapytaj ich również czy chcą, aby pukać do zamkniętych drzwi ich pokoju. W takim sposób, poczują się dużo bezpieczniej w swoich czterech ścianach.

Trzymaj młodsze dziecko z dala od psot
Pozwól swojemu starszemu dziecku na miejsce do trzymania jego własnych „specjalnych zabawek”, gdzie młodsze, upierdliwe rodzeństwo nie będzie w stanie ich dosięgnąć. Zagospodaruj mu kilka wyższych półek lub wiszące na ścianie pudełka.

Bądź kreatywny w zarządzaniu przestrzenią
Aby zdobyć perfekcyjną konfigurację i zapełnić wszystkie wolne miejsca szczególnie w mniejszych pokojach,  pomyśl nad wdrożeniem kilku mebli wykonanych na zamówienie.
Na zdjęciu poniżej, architekt zaprojektował prostą, nieskomplikowaną platformę dla dwóch łóżek odseparowanych dachem, na który również jest możliwość wejść i zaczerpnąć trochę ciszy i spokoju. Poza tym, po dwóch stronach łóżek i pod nimi, znajdują się ich własne  półki i miejsca do przechowywania.
Teraz już wiesz jak stworzyc perfekcyjny pokój dziecięcy dla rodzeństwa:)

Jak stworzyć perfekcyjny pokój dziecięcy dla rodzeństwa
5 (100%) 3 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46