Jak umeblować pokój dla dziecka?

jak umeblować pokój dla dziecka

fot. Home Designing

Jak umeblować pokój dla dziecka? Z takim pytaniem zmierza się spora liczba rodziców. Pomieszczenie dziecięce musi być miejscem dobrze kojarzonym przez malucha, zapewniającym wygodę oraz bezpieczeństwo w trakcie zabaw. Na co powinniśmy zwracać uwagę urządzając taki pokój? Bardzo ciekawy materiał opublikowano na stronie internetowej urzadzamy.pl.

Przed remontem pokoju dziecięcego powinniśmy w pierwszej kolejności porozmawiać z dzieckiem, należy wspólnie uzgodnić kolor ścian, jak również dobór mebli i ich ustawienie. Urządzając pomieszczenie pamiętaj, że wkrótce jego upodobania mogą się zmienić, dlatego kupowanie łóżka w kształcie auta nie musi być wcale dobrym wyborem na przyszłość.

Jak umeblować pokój dla dziecka?

– Uwzględnij wiek pociechy. Urządzając pokój niemowlaka, weź pod uwagę swoją wygodę – przewijak, fotel do karmienia. Już teraz zastanów się, gdzie w przyszłości stanie większe łóżko (zaplanuj tam np. kinkiet) i biurko (doprowadź gniazda elektryczne). W przypadku kilkulatka wybierz miejsce do spania jak dla dorosłego – czytamy na stronie internetowej urzadzamy.pl.

Meble powinny być wybrane do kompletu. Jeżeli pochodzą z jednej kolekcji, to umożliwimy sobie możliwość ustawienia w dowolnych konfiguracjach oraz zmian w późniejszych terminach. Istotnym elementem pokoju dziecięcego będzie na pewno łóżko, które powinno zostać ustawione bokiem do okna i drzwi, dzięki czemu zapewnimy do niego dostęp z trzech stron.

Jeżeli pokój dla dziecka nie jest wielki, to ważną rolę odegra połączenie funkcji. Jednym ze sposobów jest kupienie łóżka ze szczebelkami, pod którym wolną przestrzeń można wykorzystać jako miejsce do zabaw lub umieszczenie biurka. Dziecko wiąże się oczywiście z zapewnieniem bezpieczeństwa, dlatego decydując się na kupno mebli i dodatków zwracajmy uwagę na materiały z jakich są wykonane. Warto dopytać, czy dany produkt posiada europejskie certyfikaty jakości.

źródło: urzadzamy.pl

Jak umeblować pokój dla dziecka?
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46