Jak urządzić sypialnię, żeby się wyspać?

22Jeżeli trafiłeś na ten artykuł to na pewno szukasz pomysłów dotyczących aranżacji sypialni. Na dobry początek pamiętaj, że ma to być miejsce wypoczynku, gdzie będziesz mógł zrelaksować się i wyspać po ciężkim dniu pracy. To właśnie dokładnie na te cechy powinieneś zwrócić uwagę projektując swoje cztery kąty.

Bardzo ciekawy materiał opublikowano w serwisie internetowym urzadzamy.pl, gdzie zwrócono uwagę na liczby. Okazuje się bowiem, że ponad siedemdziesiąt procent Polaków czuje się niewyspana, a blisko połowa ma problem z zasypianiem. Teraz można to zmienić, ale warunkiem jest odpowiednie urządzenie sypialni, które ma być przede wszystkim miejscem relaksu, a nie pracy i obowiązków.

W tym celu należy zaprojektować wygodną sypialnię z właściwą temperaturą, poziomem wilgotności, a także wyposażeniem. Nie możesz zapomnieć o odpowiednim doborze łóżka i materaca, pamiętając o regularnym czyszczeniu.

– Rozbielona paleta beżów, brązów, żółcieni pozytywnie wpływa na jakość snu, a zwłaszcza zasypiania. Nie rozprasza. Podobnie działają jasne róże, błękity, zielenie. Zastosuj je na ścianach i w dodatkach. Do malowania ścian użyj farb wodorozcieńczalnych, tworzących powłokę paroprzepuszczalną. Tapetę wybierz najlepiej papierową – „oddychającą”. Zrezygnuj z tynków strukturalnych i mocno fakturowych tapet – czytamy na stronie internetowej urzadzamy.pl.

Kolejnym krokiem będzie ograniczenie elektroniki w sypialni. Jej nadmiar jonizuje powietrze, przez co możesz mieć później problemy z zasypianiem. W tym wypadku trzeba oddzielić wypoczynek od obowiązków służbowych, dlatego staraj się unikać włączania laptopa, czy godzinnych rozmów komórkowych.

Co z łóżkiem? Specjaliści twierdzą, że powinno być z płyty meblowej lub litego drewna, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Doskonale sprawdza się w przypadku osób uczulonych na roztocza. – W przypadku alergików warto minimalizować liczbę sprzętów i dodatków w sypialni. Wszystkie ubrania, drobne akcesoria pochować w szafie, a aktualnie czytane książki i czasopisma trzymać w szafce nocnej – czytamy dalej.

Na wstępie wspominaliśmy jeszcze o odpowiednim dobraniu powietrza. Temperatura powinna oscylować w granicach 18-21 stopni, natomiast poziom wilgotności 40-60%. Jeżeli chcesz w szybki sposób osiągnąć podobne wartości, to zastanów się nad kupnem klimatyzatora i nawilżacza powietrza. Dobrym rozwiązaniem będzie również uchylenie okna, czy spanie w odpowiedniej pościeli na daną porę roku. Teraz liczymy, że zasypianie i mocny sen nie będą stanowiły dla Ciebie żadnego problemu.

źródło: urzadzamy.pl

Jak urządzić sypialnię, żeby się wyspać?
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46