Aranżacje: Jak wybrać farbę do łazienki?

farba łazienkowaŁazienka, kuchnia, pralnia i toaleta to pomieszczenie o podwyższonej wilgotności. Ściany są narażone na częstszy kontakt z wodą. Dlatego też zazwyczaj w tych pomieszczeniach stosowało się ścienne okładziny ceramiczne. Tam gdzie ściany mają naprawdę bezpośredni kontakt z wodą czyli okolice wanien, pryszniców i umywalek warto to robić. Pozostałe powierzchnie ścian spokojnie można pomalować. Specjalne farby łazienkoweodporne na wilgoć.

łazienka: dlaczego farby łazienkowe

Farby łazienkowe mają inną recepturę tym samym posiadają inne właściwości i chronią ścianę. Farby tego rodzaju bardzo często w swoim składzie zawierają domieszki srebra – dzięki temu blokowany jest rozwój bakterii i grzybów. Farby łazienkowe co oczywiste są odporne są na wilgoć i zmywanie.

łazienka: aplikacja farby

Aby ściany były w odpowiedni sposób chronione ważne jest przygotowanie ścian ale także sama aplikacja farby. Należy to zrobić ze szczególną starannością i dokładnością. Tylko to pozwoli na to, że farba spełni swoje zadanie w najlepszy sposób.

  1. Ściana musi być całkowicie sucha i  czysta. W przypadku powierzchni zagrzybionej trzeba usunąć warstwy starej farby, umyć ścianę oraz zastosować środek grzybobójczy.
  2. Uzupełniamy ewentualne ubytki w ścianach przy pomocy gładzi gipsowej lub masy szpachlowej. Po wyschnięciu szlifujemy.
  3. Ścianę gruntujemy preparatem zalecanym przez producenta farby. Ściana musi dokładnie wyschnąć.

farba łazienkowa

 

Farby łazienkowe dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii chronią ściany przed działaniem szkodliwych czynników. Takie farby zapewniają ochronę przez wiele lat.

 

Aranżacje: Jak wybrać farbę do łazienki?
5 (100%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46