Jak wybrać lampkę biurkową dla dziecka?

pokój dziecięcy

Zadbaj o odpowiedni komfort Twojego dziecka w trakcie odrabiania lekcji. Myślałaś kiedykolwiek nad wyborem odpowiedniej lampki na biurko? Nie zapominaj, że estetyka nie może zdominować funkcjonalności, a to zdrowie dziecka powinno być dla Ciebie najważniejsze.

Na dobry początek warto przytoczyć kilka podstawowych kwestii. Pamiętaj, że źle zaprojektowany pokój dla dziecka może być powodem powstania kilku problemów, w tym między innymi rozwoju postawy, czy utrzymaniem wzroku w dobrej kondycji. Nie przez przypadek wspominany o tym, chcemy bowiem, żebyś wybrała odpowiednią lampkę biurkową dla Twojej pociechy. Teraz będzie bardziej skoncentrowane na odrabianiu prac domowych.

Jaką lampkę wybrać na biurko?

– Wśród najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na polskim rynku są lampki wyposażone w oprawy halogenowe. To rzeczywiście dobre rozwiązanie, ponieważ skutecznie przypomina naturalne światło dzienne o neutralnej lub ciepłej barwie – możemy przeczytać w serwisie internetowym dzieciakowo.pl. Warto jednak mieć na uwadze również względy techniczne, ponieważ halogeny zużywają dużo energii, a do tego szybko się nagrzewają.

Lampki biurkowe LED dla dzieci

– Znacznie lepszym rozwiązaniem okazują się lampki biurkowe LED, które przy znacznie niższym poborze energii elektrycznej (lampki LED zużywają średnio do ok. 40% mniej energii od odpowiedników halogenowych) zapewniają satysfakcjonującą intensywność świecenia, a przy tym nie nagrzewają się do wysokich temperatur, dlatego są całkowicie bezpieczne dla maluchów – czytamy dalej.

Na koniec jeszcze jedna istotna kwestia. Słyszałaś kiedykolwiek o pojęciu temperatury barwowej? To sposób w jaki lampa odwzorowuje źródło światła dziennego. W przypadku lampek biurkowych, doskonale sprawdzają się wartości oscylujące w granicach 3000-4000 K. Zalecamy unikać natomiast skrajnych temperatur barwowych, a więc poniżej 2700 i powyżej 6500 K.

źródło: dzieciakowo.pl

Jak wybrać lampkę biurkową dla dziecka?
5 (100%) 1 vote

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46