Jak wybrać materac do spania?

jak wybrać materac do spania

fot. google.com

Początkowo wydaje się, że kupno materaca do łóżka jest banalnym zadaniem. Schody zaczynają się później, kiedy zaczniemy zastanawiać się nad dokładnym wyborem. Czy materac powinien być miękki, a z jakiego materiału ma być wykonany? Kilka szczegółowych pytań sprawia, że możemy mieć spory ból głowy przy wyborze odpowiedniego.

Obecnie producenci materacy proponują nam naprawdę szeroki wachlarz. Znajdziemy między innymi standardowe materace, które bez problemów ułożymy na stelażu łóżka, jak również łóżka kontynentalne składające się z kilku warstw takich, jak sprężyny, materac środkowy oraz materac wierzchni.

Jak wybrać materac do spania?

Wybierając materac dla siebie na pewno usłyszymy od sprzedawców sporo zalet na temat systemów materacy, będących spójną konfiguracją. – Każdy model łóżka kontynentalnego możemy spersonalizować, wybierając rozmiar, czyli szerokość i długość. Następnie określamy twardość. Mamy możliwość zamówienia łóżka po jednej stronie bardziej miękkiego, po drugiej twardszego bez żadnej wyczuwalnej przerwy czy łączenia, dzięki czemu każda z osób może wybrać twardość indywidualnie. Na dalszym etapie personalizacji dobieramy kolorystykę i wykończenie, czyli nóżki, zagłówki itd. – powiedział kierownik salonu Hastens Warszawa, Michał Szkutek.

Pierwszym zadaniem będzie jednak dobranie odpowiedniego wymiaru. Minimum to 70 cm szerokości, choć standardowe materace jednoosobowe dostępne są w rozmiarach 90 cm. Jak z długością? W tym wypadku do wzrostu najwyższej osoby należy doliczyć około 20 cm zapasu. Jeżeli wymiary mamy już za sobą, to teraz należy dobrać twardość. W tym wypadku liczą się już indywidualne cechy danej osoby – jeden woli na miękkim, drugi z kolei lepiej wysypia się na twardym.

Decydując się na kupno materaca powinniśmy również zwrócić uwagę na materiał z jakiego został wykonany. – Stawiamy na materiały naturalne, jak końskie włosie, wełna z bawełną, len. Naturalne materiały sprawiają, że materac ma dodatkowe właściwości, na których nam zależy. Pozwalają na cyrkulację powietrza, odprowadzają wilgoć – mówimy, że łóżka z takich materiałów mają naturalną klimatyzację – czytamy na stronie internetowej homebook.pl.

Jak widzicie, wybór odpowiedniego materaca nie jest łatwym zadaniem. Jednak jeśli szczegółowo przeanalizujemy poszczególne cechy, to na pewno będzie nam łatwiej.

źródło: homebook.pl

Jak wybrać materac do spania?
5 (100%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46