Jakie rośliny wybrać na słoneczny balkon?

rośliny na balkon

fot. google.com

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami! Nie tak dawno pisaliśmy już o porządkach w ogrodzie, aczkolwiek nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie dobro. Większa część ma do swojej dyspozycji balkon, który można również odpowiednio zagospodarować. Na stronie internetowej homebook.pl zwrócono uwagę jakie rośliny powinny znaleźć się na słonecznym balkonie. Sprawdźcie koniecznie już teraz!

Jeżeli balkon jest przez większość dnia wystawiony na działanie promieni słonecznych, to otwiera dla Was szeroki wybór roślin.  Większa część kwiatów uwielbia słońce, dlatego będziecie mieli spory ból głowy, żeby wybrać najlepszy dla siebie gatunek. Oczywiście w każdej chwili rośliny można przenieść do ocienionego miejsca, bądź zasłonić specjalnym parasolem. Przejdźmy jednak do szczegółów.

Jedną z podstawowych roślin na osłoneczniony balkon jest sanwitalia. – To roślina balkonowa o intensywnie żółtych kwiatach, które przypominają miniaturowe słoneczniki, pięknie kontrastują z drobnymi zielonymi liśćmi. Sanwitalia tworzy dość zwarte kępy lekko przewieszających się pędów. Należy dbać o jej regularne nawodnienie – możemy przeczytać na stronie internetowej homebook.pl.

rośliny na balkon

fot. google.com

Oczywiście to nie koniec. Warto zastanowić się również nad petuniami i surfiniami. To jedne z najpopularniejszych kwiatów balkonowych, które lubią słońce. Świetnie prezentują się zwisając z balustrady. Tradycyjnym wyborem są oczywiście pelargonie, które nie są zbyt wymagające w uprawie.

Ponadto warto zastanowić się nad begoniami. – Mają grube, mięsiste łodygi i liście oraz efektowne, delikatne kwiatki składające się z wielu nakładających się na siebie płatków. Kwiaty w zależności od odmiany mają barwę białą, różową lub czerwoną w różnych odcieniach. Begonia kwitnie od czerwca do października – czytamy w materiale. Ciekawym rozwiązaniem będą również werbeny. – Stworzą na balkonie efektowną kaskadę kolorów. Doskonale prezentuje się w wersji zwisającej. Werbeny należy podlewać codziennie, a podczas kwitnienia dodatków zasilać nawozem do roślin kwitnących. Będzie zdobić nasz balkon nieprzerwanie od lipca do późnej jesieni – podsumowano.

źródło: homebook.pl

Jakie rośliny wybrać na słoneczny balkon?
Oceń wpis