Kominek gazowy. Poznaj opinie!

kominek gazowy opinie

fot. publicdomainpictures.net

Kominek w domku jednorodzinnym można traktować bez dwóch zdań jako jego serce. Długo zastanawialiście się nad tym jaki rodzaj zastosować? Postanowiliśmy zająć się tym razem kominkiem gazowym – sprawdzamy jego wady i zalety. Zachęcamy do przeczytania krótkiej lektury!

Kominek gazowy niesie za sobą szereg zalet. Jedną z nich jest brak popiołu czy uzupełnienie opału, choć absolutnie nie możecie zapomnieć o zasadach prawidłowego użytkowania. Przed każdym sezonem grzewczym zaleca się bowiem sprawdzenie stanu instalacji, inaczej nie będziecie się czuli bezpieczni. Tyle tytułem wstępu.

Bardzo ciekawy materiał na temat kominków gazowych opublikowano na stronie internetowej ladnydom.pl, gdzie podkreślono znaczenie certyfikatu CE. – Gwarantuje on wysoki stopień bezpieczeństwa i świadczy o tym, że kominek przeszedł szereg testów pozwalających wyeliminować potencjalne zagrożenie, dzięki czemu są bezpieczne dla zdrowia użytkowników oraz przyjazne dla środowiska – powiedział Sylwester Kałwiński. Kominki na gaz wymagają wspominanych przeglądów, dlatego przynajmniej raz w roku przed sezonem grzewczym powinniśmy zamówić odpowiedni serwis.

Kominki gazowe zasilane są głównie gazem z butli lub gazem ziemnym z sieci. Oczywiście przed jego instalacją należy zdobyć odpowiednie pozwolenia i przygotować projekt. Kolejnym krokiem instalacji będzie sprawdzenie szczelności połączeń, a jeżeli stwierdzicie przeciek – natychmiast zamknijcie zawór odcinający dopływ gazu! Dla bezpieczeństwa warto również zaopatrzyć się w specjalny czujnik stężenia czadu i gazu. Po co się martwić, jak można spać spokojnie.

Warto na pewno podkreślić, że kominki gazowe nie wymagają obecności komina. Mowa tutaj jedynie o produkcie z hermetycznie zamkniętą komorą spalania. Spaliny mogą być wówczas wyprowadzane poprzez system powietrzno-spalinowy.

źródło: ladnydom.pl

Kominek gazowy. Poznaj opinie!
5 (100%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46