Na co zwrócić uwagę przy kupnie okapu?

na co zwrócić uwagę przy kupnie okapu

fot. google.com

Większość osób urządzając kuchnię decyduje się na montaż okapu. Zastanawialiście się kiedykolwiek na co zwrócić uwagę kupując okap? Bardzo ciekawy materiał opublikowano na stronie internetowej urzadzamy.pl, gdzie zwrócono uwagę na funkcje urządzeń kuchennych. Zachęcamy do lektury!

Obecnie na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju okapów. Mnogość funkcji, różny design, a także możliwości montażu sprawiają, że decydując się na kupno, będzie towarzyszył Wam spory ból głowy. Postanowiliśmy przybliżyć nieco temat kuchennych urządzeń, dlatego już teraz możecie przeczytać – na co zwrócić uwagę przy kupnie okapu. Do dzieła!

Na co zwrócić uwagę przy kupnie okapu?

Specjaliści z serwisu internetowego urzadzamy.pl twierdzą, że najważniejszym czynnikiem przy wyborze okapu powinna być jego wydajność oraz poziom hałasu. Obecnie większość osób decyduje się na otwartą kuchnię w połączeniu z salonem, dlatego cicha praca okapu będzie w tym wypadku bezcenna. Jak sprawdzić wydajność okapu? W tym celu powinniście sprawdzić siłę ciągu silnika, a także szerokość powierzchni pochłaniającej. To oznacza, że jeśli płyta grzewcza ma szerokość 60 centymetrów, to będzie to absolutnym minimum w szerokości okapu.

– Cicha praca to ważna cecha okapu w przypadku, kiedy kuchnia jest częścią otwartej przestrzeni salonu. Bardzo ważne, by przed kupnem okapu sprawdzić dokładnie jego głośność, na wszystkich poziomach siły ciągu (a nie tylko na jednym, pierwszym poziomie). Okapy zazwyczaj posiadają od 3 do 4 poziomów siły ciągu i warto każdy z nich osobiście sprawdzić w sklepie – czytamy na stronie internetowej urzadzamy.pl.

Zwróćcie również uwagę na sposoby podłączenia okapów. Pierwszy z nich to podłączenie do wentylacji, dzięki czemu opary kuchenne są odprowadzane na zewnątrz. To obecnie najbardziej popularne rozwiązanie. Drugim jest natomiast pochłaniacz. Stosowany jest wówczas, gdy nie ma możliwość podłączenia do wentylacji. Tym samym okap musi pracować jako filtr powietrza, który wymaga wymianie maksymalnie raz na pół roku.

Okapy kuchenne to również różne rodzaje montażu. Obecnie na rynku mamy do czynienia z urządzeniami przyściennymi, wyspowymi, narożnymi, sufitowymi, a także montowanymi na blacie. Tym samym przy wyborze okapu powinniście kierować się możliwościami technicznymi mieszkania i sposobie podłączenia.

źródło: urzadzamy.pl

Na co zwrócić uwagę przy kupnie okapu?
5 (100%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46