Najczęstsze błędy przy urządzaniu mieszkania

błędy przy urządzaniu mieszkania

fot. google.com

Zabierasz się za urządzanie mieszkania? Na początku wydaje się to dziecinnie prostym zadaniem, jednak schody zaczynają się z czasem. Sporo osób popełnia ciągle takie same błędy, dlatego postanowiliśmy wyjść Wam na przeciw i zaprezentować najczęściej popełniane błędy w urządzaniu mieszkania.

Na dobry początek warto ustalić, co dokładnie się Wam podoba. W tym celu określ konkretny styl, ponieważ wielkim błędem będzie aranżacja własnego gniazdka w kilku różnych stylach. Jeżeli macie ten krok za sobą, to dopiero weźcie się za dobranie mebli, podłóg, czy oświetlenia.

Błędy przy urządzaniu mieszkania

– Koniecznie musimy pamiętać o funkcjonalności mieszkania. Nie wpatrujmy się bezkrytycznie w strony katalogów wnętrzarskich. Efekt sesji zdjęciowej, a nasze życie, to dwie różne historie. Zastanówmy się, jak funkcjonuje nasza rodzina, w jaki sposób lubimy spędzać czas w domu i koniecznie pod tym kątem urządzajmy nasze przestrzenie. Mieszkanie ma służyć przede wszystkim nam, nie ma być kartką z katalogu – czytamy na stronie internetowej ladnydom.pl.

Co dalej? Tym razem zajmijcie się doborem kolorów. W tym celu pamiętajcie, że kolor ulubionej sukienki lub koszulki nie musi wcale dobrze wyglądać na ścianach. Bardzo często decydujecie się na dobór intensywnych kolorów, które owszem, dobrze wyglądają na próbniku, ale już na większej powierzchni nie prezentują się cudownie. Ponadto nie zapominajcie, że każdy kolor naniesiony na ścianę jest o pół tonu ciemniejszy. Dobrym rozwiązaniem będzie między innymi dobór koloru ścian będących tłem dla mebli, a tym samym nie będzie odgrywał tak ważnej roli.

W materiale możemy przeczytać, że jednym z najczęściej popełnianym błędem przez Polaków jest miłość do odcieni beżowych i brązowych. Wydaje się bowiem, że właśnie takie kolory zagwarantują ciepło, a kończy się na tym, że całe mieszkanie mamy tylko w takich odcieniach. – W takim wypadku postawmy chociaż na jaśniejsze ściany, które uwydatnią urodę naszych ciemniejszych mebli i dodatków, jednocześnie rozjaśniając wnętrze. Unikniemy w ten sposób monotonii, a wnętrze nadal będzie w bezpiecznych barwach i trafi w większość naszych gustów – czytamy dalej.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tak istotnym elemencie jak dywan. Bardzo często spotykaną sytuacją jest fakt, że przy niewielkim metrażu, usilnie kupujecie małe dodatki. Do tego dochodzi właśnie dywan, który w momencie złego dobrania sprawia, że negatywnie wpływa na wygląd pokoju. To właśnie dlatego pamiętajcie, że dywan przy kanapie powinien być co najmniej na szerokość sofy.

źródło: ladnydom.pl

Najczęstsze błędy przy urządzaniu mieszkania
5 (100%) 3 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46