Ogród: jak dbać o drzewa?

Drzewa w ogrodzie

Drzewa w ogrodzieO drzewa w ogrodzie trzeba dbać w odpowiedni sposób. Cięcie drzew to podstawa. Zadbane drzewa to wizytówka każdego ogrodu.

Pielęgnacja drzew: cięcie drzew

Cięcie drzew to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny. Młode drzewa wymagają formowania rozpoczętego w szkółce. Stosuje się różne rodzaje cięć: kształtowanie przewodnika (pnia), usuwanie krzyżujących się, martwych i połamanych gałęzi, prześwietlanie korony, poprawianie statyki drzewa ze względów estetycznych i bezpieczeństwa.  Ciąć należy młode drzewa gdyż lepiej znoszą ten zabieg. Zabieg ten może zniszczyć drzewo jeśli będzie źle wykonany dlatego też należy go wykonać prawidłowo. Jednorazowo nie powinno się przycinać więcej niż 20-30 proc. masy zielonej rośliny. W przypadku starych drzew zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się do usunięcia chorych gałęzi. Najlepsza pora na pielęgnację drzew to lato. Martwe gałęzie usuwamy przez cały rok.

Drzewa w ogrodzie

Drzewa w ogrodzie

Pielęgnacja drzew: nawożenie drzew

Nawożenie jest niezbędne. Ważny jest dostęp powietrza, wody i składników pokarmowych. Ziemia nie może być zbita. Nie grabmy liści spod drzew. Korzenie które są przykryte sztuczną nawierzchnią jak kostka brukowa się duszą.

 

Ogród: jak dbać o drzewa?
4 (80%) 2 votes

Fatal error: Call to undefined function GetTags() in /home/users/ads/public_html/modne-wnetrza.com/modne.php on line 46